Chute v tehotenstve a pohlavie

marshmallow
24. mar 2015

Baby je pravda ze ked byva žene na začiatku tehotenstva zle bude to chlapec?Ako to mate s chutkami?Mne nic nechuti je to ok?

ivusiatko
24. mar 2015

ahoj, mne pri chlapcovi nebolo vobec nic a pri dievcati mi bolo zle 🙂 u kazdeho je to asi individualne

mata90
24. mar 2015

u mna to nebola pravda, mala som dva úplne rozdielne tehotenstvá a sú to obaja chlapci. Pri prvom mi bývalo zle, a pri druhom ani raz, takže tým by som sa neriadila.

charllotte
24. mar 2015

mne pri synovi byvalo strasne zle a pri dcere som ani nevedela, ze som tehu 🙂

tenerifka
24. mar 2015

Pri vsetkych troch dcerach mi byvalo na zaciatku strasne zle.....

kamilka1986
24. mar 2015

mne pri dcérke nebolo absolútne nič a ked som bola druhý x tehu,bolo mi hrozne,myslela som že umieram ale neviem čo som čakala kedže som nakoniec potratila ☹

marshmallow
autor
24. mar 2015

@kamilka1986 juj inac s tym potratom som uz dakde citala ze vtedy je na umretie...tak snad to donosim :/ snad to prejde

lubina
24. mar 2015

@marshmallow u nas to vobec neplatilo. Starsia dce¨ra ziadne tazkosti, super tehotenstvo. Pri mladsej mi byvalo strasne zle, vsetci hovorili, ze ine tehotenstvo, ze to bude chlapec ....no a mame dve krasne baby 😉

kamilka1986
24. mar 2015

@marshmallow podľa mna blbosť...veľa ženám bolo fakt že zle a donosili 😉 kamoška napr 3,5mes skoro nič nejedla,len zvracala a už ide pomaličky rodiť 🙂

mamulienka30
24. mar 2015

@marshmallow u mna to sedi, ale to moze byt aj uplna nahoda 😀

veronikax
24. mar 2015

neboj 🙂 mne nechutilo cele tehu :D od 3 mesiaca mi bolo v kuse zle... ale nevracala som .. predychavala som v kuse 🙂 od 4 mesiaca.. som musela spat po sediacky v kresle :D az do porodu :DD tak ma zaha palila... ze som si ani lahnut nemohla :DDD Budes mat krasne zdrave babatko 🙂 Len musime vydrzat !!! 🙂 Ved nam to za to stoji .. no nie ? :D

selema
24. mar 2015

Mne nebolo zle ani pri jednom tehu 🙂
Ale pri synovi mi strašne chutilo hrozno - doslova ho som ho "žrala" na kg 😀
A pri dcérke som ani len nezniesla pohľad na sladké 😝 (GTT bol pre mňa utrpením) a strašne mi chutilo Acidko, to som pila na litre 😀

keischa
24. mar 2015

@marshmallow mne bolo vkuse zle schudla som 6 kg prve tri mesiace nic som nejedla a mam dcerku

siska53
24. mar 2015

@marshmallow mne bolo zle pri dcere,pri synovi vobec.
Pohlavie od toho od toho vobec nezalezi.

akika722
24. mar 2015

Pri prvom som ani nevedela že som tehotna,žiadne špecialne chuťky-zo sladkého ma napinalo,,,,pri druhom mi bolo zle,grcala som aj vo vyššom štadiu a mala som častejšie chute na sladke
Obaja su chlapci

lavinis
24. mar 2015

@marshmallow podľa mňa to s tým, či ti je zle a aké pohlavie to bude, vôbec nesúvisí, jedine, že by si mala k dispozícii nejaké relevantné štatistiky, ktoré by dokazovali opak. kamoška má chlapca a zle jej bolo presne 0-krát.

lavinis
24. mar 2015

@marshmallow práve naopak, nevoľnosť je dobrým znakom, že sa všetko vyvíja ako má....ale zas kopec ženám zle nebolo a tiež majú zdravé detičky.

denuss
24. mar 2015

Mne bolo pri dcerke zle od 8tt az do 19tt, aj som obcas grcala..teraz cakame chlapceka a takisto mi bolo zle, tentokrat od 5tt do 13tt, tiez som obcas grcala..ale bolo mi inac zle 🙂 aj celkovo mam ine priznaky od zaciatku, iny tvar bruska a som neustale hladna, to pri dcerke nebolo..ale kym som nevidela, ze medzi nozkami nieco trci, tak som sa na to nespoliehala, viem, ze to moze klamat...moja mama ma 4 dcery a okrem prveho tehotenstva si vzdy bola takmer ista, ze to bude chlap a nic z toho, aj tuzba moze vela spravit..

dafnea
24. mar 2015

moja mama mala tri deti a pri vsetkych citila nieco ine. Nevedela a vraj ani len netusila co to bude kym neporodila a tvrdí, že sa veľmi ochudobňujeme o tento okamih.

lulu369
24. mar 2015

@marshmallow Ahoj, ja mám za sebou 3 tehu a každé bolo iné...Pri dcérkach mi veeeeľmi chutilo sladké, musela som mať každý deň nim. 2 keksy, ale pri staršej som bola strašne unavená, týždeň mi bolo zle od žalúdka a paradajky som nemohla ani cítiť, pri mladšej mi bolo zle od žalúdka prvé 2 mesiace a tiež som bola unavená ale inak som mohla jesť úplne všetko. Pri synčekovi mi veľmi smrdeli niektoré vône a vôňa duseného /pečeného/prihrievaného mäsa a nechutili mi tak sladkosti, no nevracala som ani pri jednom tehu

safranca15
24. mar 2015

Ja som pri malej mala spicate brucho ale sladkeho som sa nevedela dojest a byvalo mi nevolno pri malom som aj zvracala a zasa kysle mi chutilo

polacka
26. mar 2015

Vraj pri chlapcovi chuti mlieko a pri dievcatku banany.

siska53
26. mar 2015

@polacka tak potom mam ako prve dieta tiez dceru.🙂)
Mne napr.pri synovi strasne banany chutili - 1denne a aj pomarance a pomarancovy dzus. A mlieko ma neoslovilo ani pri jednom z nich.

marshmallow
autor
27. mar 2015

Baby mna minuly tyzden nevolnosti asi na 3 dni opustili a teraz co mi je zase posledne 4 dni fuj ako keby nabrali horsie intenzitu :( je to mozne ze odisli a vratili sa este horsie????uz ma aj zaludok z pachov boli a v noci som normalne mala zimnicu tak mi bolo zle

pslahorova
27. mar 2015

Nieje to pravda, tieto tehotenske bludy by som najradsej zrusila.

lenkaklubka
27. mar 2015

@polacka myslím že to je hlúposť, lebo čakám na 100 percent dievča a mlieka vypijem na hektolitre a banány som zjedla za celú dobu asi dva 🙂

zenulkaaa
27. mar 2015

Mne bývalo na začiatku zle od hladu. Nemohla som zostať hladná, inak mi bolo doslova na vracanie. A čakáme chlapca. Tieto nevolnosti trvali tak do 15tt, potom to prešlo, odvtedy sa stravujem normálne. No potvrdilo sa mi, že mi proste viac chutia mäsité a výdatné jedlá, zozačiatku mi dokonca nebralo ani sladké, skor som mala chut na chipsy a slané veci, proste ako väčšina chlapov. A polievky mi velmi zachutili a chutia doteraz.
A ešte sa mi potvrdilo, že ked ti chutia mandarinky, tak to bude chlapec. A potom pomaranče...

lenkaklubka
27. mar 2015

@zenulkaaa ja som to mala na začiatku rovnaké, skrátka som nemohla byť hladná, inak mi bolo zle, ale u mna prevládajú hlavne mliečne výrobky, ovocie, cestoviny, rôzne tipy mäsa okrem kuracích stehien tie sú mi proti srsti hmmm, inak s tými mandarinkami to tak asi nebude, lebo kamoška vedela počas tehotenstva zjesť aj za kilo mandariniek na posedenie a má dievčence, myslím, že je to individuálne 🙂

jana2605
27. mar 2015

@zenulkaaa tak to si na to presne ako ja 🙂 čakám, kedy už bude 15 týždeň, aby to konečne prešlo 🙂
aj na mňa platia momentálne chipsy, slané tyčinky, mandarinky, pomaranče a neustály pocit hladu 🙂 ak sa nenajem, je mi na zvracanie :( a to je skoro každú hodinku....och... žiadna chuť na sladké!! a nenormálna chuť na polievky 🙂)))

marshmallow
autor
27. mar 2015

Lenze ja nemam ziadne chutky mne je len zle...8tt a 6dni

zenulkaaa
27. mar 2015

@marshmallow v 8tt som este ani ja nemala nijake zvlastne chute. Vtedy mi este len zacinalo byvat zle a zacala som viac jest. Chute prisli az o par tyzdnov neskor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre