Bude už niečo vidno?

5. jún 2023

ahojte, ani neviem ako začat 🙂
asi len tak že pred rokom tehu neskončilo dobre 🙂 a teraz po roku sme zistili ze sme zas tehotní ❤❤
obavy sú tam takže som bola na potvrdení tehotenstva a dr. mi vzal aj krv tehotná som, to potvrdilo aj odber krvy
lenže na sone som nič nevidela odmeral nejakú tmavú machuľu a povedal akurat ze 15mm 🤷‍♀️ a že o 2 týždne mám prísť 🙂
to budem cca 4tt aj nejakých pár dni (nwm presne) kedže to počítam od ovulky ktoru som mala neskôr ako poslednú MS 🙂 .... už bude niečo vidno? 😊 kedže neviem pri prvom dieťati som ani nevedela že som tehotná a nijako som to nesledovala velmi 🙂 a ked som sla na sono tak som už bola v 5tt 🙂 alebo mám radšej ešte počkať ten týždeň až povedzme do piatku a ísť potom? 🙂 to by mal byt 5tt 🙂 nech sa zbytočne neobávam kedže už tieto 2 týždne rozmýšlam vselijalo dobre,zle nasledne sa prehovaram ze bude vsetko OK 🙂
Ďakujem za odpovede

beata_k
5. jún 2023

V 5 tt tam pojdes zbytocne. A blahozelam 🙂🍀

jj298
5. jún 2023

Sme nehotni a pocet smajlikov mi vyklovalo oci, kazdopadne gratulujem a nemysli na zle veci. Drzim palce. A prosim zostan tehotna iba ty.

autor
5. jún 2023

@beata_k ahoj mysliš? 🙂 lebo som úplne z toho mimo kedže teraz to počitajú podľa MS ale ovulku som mala až o 2 týždne neskôr 🙂 a pri prvom tehu som tiež takto šla na prvé v 5tt a bolo už tam bábo 🙂 len teraz keď to mám posunuté sa obávam, že sa zmordujem ak tam ešte nebude🙈🤣 ďakujem (aj keď s maličkou dušičkou ❤ ešte o tom oficialne nik nevie)

autor
5. jún 2023

@jj298 nehotni? myslíš že to ako som napísala tehotní? 🤣🤣 a šak nič na tom zlého nieje, si myslím 🙂(keďže sme v tom spolu) neboj ostanem, no dúfam 🙂

beata_k
5. jún 2023

Je lepsie sa prijemne prekvapit, ako neprijemne sklamat. Chod neskor. To uz bude srdiecko, daju ti knizku tehotensku, pekne si popozeras sono 🙂

autor
5. jún 2023

@beata_k dobre 😊 ďakujem teda 🙏

ajka0207
5. jún 2023

Bola si na svoje v 5 tt alebo 7 tt. Počíta sa to od prveho dňa poslednej menštruácie. V 7 tt. Je šanca niečo vidieť.

diewcatqoo
5. jún 2023

Tie tyzdne tehotenstva mas nejako dopletene. Za dva tyzdne budes vo 4. tyzdni tehotenstva alebo 4 tyzdne od ovulacie? Pokial 4 tyzdne od ovulacie, to uz by na utz mohlo byt nieco vidno, budes cca 6tt + nieco.

jaskolka
5. jún 2023

Tiež nechápem, ako počítas tie týždne. Tetaz si v akom týždni? Vždy sa rátajú podľa poslednej menstruacie, tak skus sa vykašľať na rátanie od ovulacie, lebo to ta len úplne dopletie (keď doktor to bude rátať, že si už v 7 tt a ty budeš t tvrdiť, že v 5 tt)
A k otázke - áno, v 7 tt už by malo byt niečo vidieť. Momentálne s tým nič ty nevieš urobiť proste len čakať. Viem, že to asi nechceš počuť, ale v takom štádiu je to vždy len a len na prírode.

veronikaszabova
5. jún 2023

"" lebo som úplne z toho mimo kedže teraz to počitajú podľa MS ale ovulku som mala až o 2 týždne neskôr ""

Mas v tom nejaky gulas, nie?
Tyzdne tehotenstva sa vzdy ratali od poslednej menstruacie.

petamich
5. jún 2023

no ak budes skutocne v 4tt nebude vidiet podla mna nic, mozno prazdny gestacny vak ale aj to nemusi

chod kedy ta objednal lekar, ten vie co robi a ked ta objednal, zrejme to chce mat pod kontrolou a je jedno co si my myslime, len necakaj, ze na sone bude plne vyvinute dieta, lebo skutocne nemusi byt vidno nic 🙂

a teda chapem tvoje nadsenie ale u nas som skutocne bola
tehotna iba ja 😃😃 manzel sice podielal na vzniku a potom bol az pri porode, vsetko ostatne sa dialo v mojej maternici 😂

petamich
5. jún 2023

*sa podielal 😃 nejako mi slova utekaju dnes

floki1994
5. jún 2023

Vykašli sa na rátanie od ovulácie..rataj si to od začiatku poslednej MS...aj lekari to tak rataju tak aby ta to neplietlo a nepanikarila si ;) oni potom aj rataju s tym ze ovulacia bola posunuta...len samu seba budes motat aj pri sonach a podobne...tipujem ze k lekarovi si isla.lebo meskala MS talze si cca v 4-5tt a o dva tyzdne budes tak 6-7tt ...to dava zmysel ze by ta tak objednal.aby videl ci bije srdiecko 🙂

sajmonka_1216
5. jún 2023

5tt je skoro, ja som bola v 6tt a bol len vak, žiadne srdce ešte..

autor
5. jún 2023

@petamich tak ano z tejto stranky ano 😀 ale zas my s mojim partnerom sme boli tehotní predtým spolu 😀 všetko sme robili spolu 😀
priateľ hladkal bruško, masíroval, spieval brušku, rozprávali sa spolu, keď priateľ dosiel z práce a prihovoril sa bábätku tak náš malý poklad začal kopkať ako na povel 😀 preto som to tak napísala 🙂 aby som teda vysvetlila 😀😀

petamich
5. jún 2023

ale jasne 🙂 hlavne, ze sa tesite a mate spolu radost, drzim silno paste, nech je vsetko v poriadku a pohodove tehotenstvo 🤞🏻😃

autor
5. jún 2023

@floki1994 tak od poslednej mi ukazuje ze som 6tt 🤷‍♀️🤷‍♀️ a tak ja viem že sa ráta od poslednej MS 😀😀ale písala som reálne že fetálny vek je nižší než gestačný 🤦‍♀️😊 nemám týždne pomýlené 🙂 len som realistka a asi naozaj nemôže byť plod v 6tt kedže od MS prešli 2 týždne kde nastala ovulka a následne oplodnenie 😀🙈 lepšie vám to neviem vysvetliť aby ste ma pochopili... šlo mi o to či tam dačo bude vidieť myslim ako plod 🙂 kedže nemám s tým skúsenosť 🙂 o vaše názory typu bude nebude je skoro choď neskôr 🙂 tak ako ste mi niektoré napísali ❤ a tak teda pôjdem 🙂 áno viem že určite vie co robi... ale tento nebol môj gyn ale iba ten s ktorým sa striedajú...a teda si počkám na svojho 🙂 a uvidíme čo bude 🙂 čo len dúfam že už tam plod bude vidno 🙂 ďakujem všetkým za komentáre 🙏😊 a za rady 🙂 ozvem sa dúfam s dobrými správami 🙏🙏

autor
5. jún 2023

@petamich ďakujek pekne 🙂 tak dúfam že to neskonči ako minulý rok a plod tam bude ked tam prídem 🍀🍀

autor
5. jún 2023

@sajmonka_1216 a v akom týždni začalo biť? lebo ja som pri prvom mala v 8tt krásny plod aj s bijúcim ❤ 🙂

floki1994
5. jún 2023

Ale ja vas uplne chapem aj cely ten proces tiez to tak mam ale vzdy si to ratam od poslednej MS aj ked viem ze som otehotnela o 2 tyzdne neskor ale vsade sa ta budu pytat na datum poslednej Ms 🙂 ich nezaujima kedy bola ovulacia 😅 lekar ti potom len posunie termin porodu na zaklade velkosti babatka ale stale sa vsetci riadia MS...ak si teraz podla MS v 6tt tak super ze az o dva tyzdne ides..lebo v tom 8tt uz musk byt vidno srdiecko a bude jasne na com ste 🙂 drzim palce

sajmonka_1216
6. jún 2023

no bola somm 6+0, tak bol len ten vak a potom som bola až v 9+0 a bolo krásne srdiečko 🙂 našťastie som vtedy ešte nebola na MK a nevedela som o tomto nič, lebo keby som si prečítala že niektoré baby už mali srdiečko, tak by som len zbytočne stresovala... niekedy je lepšie nevedieť a nič nečítať :D

natali_hamzova
7. jún 2023

Žiadny doktor neberie týždne podľa ovulácie ale podľa MS a mne pri oboch tehu už v 7tt od MS bolo pekne vidieť plod aj srdiečko

deedee133
7. jún 2023

@natali_hamzova Tak, ako píšeš. U mňa to takisto prišlo okolo 8 - 9 tt. V 5-6 tt, nebolo vidno nič úplne "hmatateľné", hoci som si bola istá, že som tehotná, ultrazvuk mi to ešte nepotrvdil.

natali_hamzova
7. jún 2023

@deedee133 u mňa v 5tt bolo vidieť gestačný a žĺtkovy vačok a o 2 týždne už aj plod a srdiečko bilo

autor
12. jún 2023

ahojte dnes som teda bola u gynekologa 🙂 bábätko je tam našťastie 🙏🙏❤ som nejak 5tt+3dni 🙂 podľa sona 🙂 ale vcelku zaujimavé to vyzeralo 😃 o 2 týždne zas kontrolné sono - ako povedal dr. musíme vidieť bábätko a bijúce srdiečko 🙂 .... určite chcem čakať kým to povieme aj rodine 🙂 ... tak do toho 3mesiaca 🙂 ... ako dlho ste čakali vy? 🙂 ... (brucho už vyskočilo tak dúfam že to nejako utajím do 3mesiaca 😃😃🤷‍♀️)

sajmonka_1216
12. jún 2023

No ja som bola nadšená, takze hneď v 5tt, keď bol iba vak… vtedy som netušila o bijucom srdiečku, MA a podrobných veciach, keďže som nebola na MK 😂 teraz by som už asi čakala..
ale švagriná je teraz v 11tt a povedali najbližším v 8, keď dr. videla srdiečko

autor
12. jún 2023

@sajmonka_1216 doobre ďakujem aj ja by som chcela takto 🙂

zuzi0911
13. jún 2023

Bola som 4+3 koli MA predtým...mali sme už 3 mm gestacny vak...6+1 srdiecko 🥰

ankare
13. jún 2023

Držíme palce!

obleckodogymu
13. jún 2023

Ahoj, neviem či pomôže táto info, ale teda ja som išla k lekárovi keď mi meškala ms, zároveň som mala veľmi výrazne 2 čiarky, nijako som nemala napocitane týždne. Doktor má zavolal na prehliadku, keď mi oznámil že som 5tt, vtedy bol len gest.vak... o 3t neskôr, teda 8tt už bolo srdiečko 😊 ja som sa nad tým vôbec tak nezamýšľal v tej dobe keď mi aj vyšiel pozitívny test... Som dosť realista čiže som vedela,že to možno vyjde a možno aj nie. Nijak som sa na to neupinala, v hlave to neriešila, nemala strach ani stres a momentálne už som 19tt s tým že nebyť rastúceho brucha, ani neviem že sa niečo s mojím telom deje 😊Preto by som na tvojom mieste riešila iné veci a išla potom o tie cca 2-3t na kontrolu 😊 tam už by potom malo byť vidieť aj srdiečko 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre