Ako ste úspešne utajili prvé mesiace tehotenstva?

lienockaaaa
18. nov 2022

Ahojte, prosím Vás, dajte mi nejaké rady, ako sa vám podarilo utajiť tehotenstvo 😄 či už pri rodine, alebo priateľoch.
Bola som fajčiar, pokiaľ som nezistila že som tehotná a ak sme niekam s kamošmi šli na večeru, na návštevu a nebola som šofér, dala som si aj nejaký drink.
Nechcem v nikom prebudiť podozrenie, keďže som este len v 7.tt. preto budem veľmi vďačná za každú skvelú radu 😄

andrejka1974
18. nov 2022

To to neporadim veľa ľudí na to príde rýchlo aj kamaráti sa dovtipia,že prečo si nedavas drink

nika11103
18. nov 2022

Jemine strašne to prežívajú niektoré ženy 🙂)) myslíš , že všetci hneď budú vyšetrovať prečo nefajcis nepijes ? Kolegyňa v robote proste povedala že ju bolia priedušky a skúša Detox od cigariet od alkoholu a hotovo . Nikto absolútne neriešil nič . Ale ty si možno obľúbenejšie a riesenejsia ako ona . Je to tvoj život nikoho do toho nič keď to chceš držať v tajnosti ži si ďalej svoj život ako doteraz, nech sa druhí starajú o seba . Držím palce 🙂🙂

brnacik
18. nov 2022

@lienockaaaa my taka klasika - beriem lieky na žalúdok a nemôžem piť. Pripadne som dobrovoľný šofér 😁 ináč ja som prvé týždne bola príšerne unavená a na každej rodinnej oslave som ledva udržala oči otvorené, takze si to skôr ci neskôr všimli, ale boli zdvorilí a nechceli sa vypytovať 🙂

lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@nika11103 keby som si nemyslela, ze to budu vysetrovat, tak si nepýtam radu 🙂)) kazdopadne dakujem

lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@brnacik anooo aj ja som hrozne unavená, ale mám toho momentálne viac v práci takže sa mám načo vyhovoriť v tomto smere 😄 a tie lieky su fajn nápad, ďakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@elizabet173 ja to tajenie nemyslím absolútne v zlom, len mi to pripadá ešte velmi skoro na oznamovanie, a nebola som ešte ani pri lekárke.. tak hlavne preto

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kukulienka999
18. nov 2022

Akože aby má niekto podozrieval z tehotenstva, lebo si mechcem vypiť alebo zapáliť by mi bolo aj blbe celkom, že má vnímajú ako alkholicku, ktorá potrebuje vždy piť a fajčiť a odmietne jedine keby bola tehotná. Normálne povedz, zajtra chcem byt fit, nechcem piť. A keď hned povedi, či si tehotná tak je na čase sa nad sebou zamyslieť 😁 ale nie nemyslím to až tak vážne, ale podľa mna odmietnut drink nemusí byt hned dôvod na tehotenstvo v mojich očiach, keby odmietne moja kamoska.

denden77
18. nov 2022

presne pre cigaretu a pohar vina sa mi to utajit nepodarilo 😎🤣

zuzinka888
18. nov 2022

Jednoducho. Zdrazivanie kolko stoji krabicka a kolko buxe stat od januara? A alkohol- ked si vypijem mam chut na cigu a fajcenie ide do penazi.

lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@kukulienka999 s tebou musí byť riadna zábava v živote 😂 opýtala som si radu od žien, ktoré vedia poradiť, nie mudrovať 😂😂 akoby som písala, že bežne vypijem alkohol na hektolitre

lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@zuzinka888 to je super nápad, ďakujem

nadazdi
18. nov 2022

Ja klamať neviem, stačilo že som si nedala ráno kávu v robote a už to šlo ako vodopád 😅 nie je na tom nič strašne sa priznať, veď sú to kamoši, druha rodina, ktorú si vyberám sama, neviem si predstaviť takúto vec tajiť.. medzi deťmi som raz potratila a aj tak som to riešila práve s kamarátmi..

lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@nadazdi prezradím, samozrejme veľmi rada ♥️ chcem hlavne počkať za vyšetrením u lekárky, potom s nimi preberiem vsetko 😄

kukulienka999
18. nov 2022

@lienockaaaa tak mudrujes ty, lebo hľadáš výhovorky pred priateľmi😃 však som ti napísala, že by som povedala, že chcem byt fit na druhý deň 😉

lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@kukulienka999 ano, ďakujem 😄

lyci
18. nov 2022

@lienockaaaa som zaciatok 8. tyzdna. ja som si zhodou okolnosti den pred testom kupila poslednu krabicku, lebo zase cigy zdrazeli, tak som povedala, ze odteraz nefajcim a na druhy den ciarky. nevie ani muz a nie je mu divne, ze nefajcim a to som fajcila dost. od porodu mam caste migreny, tak nepijem preventivne a aj kvoli tomu, ze by som nevladala sa starat o maleho, keby si vypijem, resp. ze potrebujem byt fit na druhy den a ze to za tu unavu nestoji

jeanne14
18. nov 2022

Mna prezradili moje uši. Ver mi, ešte som ani nevedela že som tehotná. Bolo to na nočnej smene, keď mi kolegyňa (60r) povedala že som isto tehotná lebo mám biele uši 😀
O dva dni test, pozitívny.

Ale v rodine sa to dalo ľahšie utajiť. Bola som v 8tt keď sme mali akurát oslavu. Samozrejme, musela som odmietnuť aj prípitok. Povedala som, že som si vzala tabletku, že mám migrénu a dnes vôbec nemám chuť na alkohol.

Po potvrdení tehotenstva to vedeli rodičia, svokrovci a zopar kamosiek. Ostatní, vzdialenejší príbuzní až keď začalo bruško vykúkať.

lienockaaaa
autor
18. nov 2022

@jeanne14 ozaj? Tak o tom som este nepocula 😂 zajtra sa nato pozriem 😂 áno, tak to mám v pláne 😊 blízki po kontrole, vzdialenejší neskôr

jeanne14
18. nov 2022

@lienockaaaa áno, fakt neviem ako to vedela, ale vedela. Možno to niektoré ženy “vycítia” alebo tak.
Paradoxne to ozaj vedeli v práci skôr ako rodina. 😀

295anicka
19. nov 2022

@lienockaaaa aj ja to este tajím, nebola som este ani na prvej kontrole u doktora, a už by som im to chcela povedať, zaroveň dufam že všetci budú mať krásny vianočný darček 😀

aaadkaaa
19. nov 2022

Ja som to utajila este aj pred manzelom, lebo som mu to chcela povedat na Vianoce a vedela som to od Mikulasa😆 ale zase, ja nepijem, nefajcim, takze to nebolo take tazke. Ani zle mi nebyvalo, len hrozna unava. Ale extremne sa mi akne zhorsilo, to bolo divne ludom okolo mna, musela som sa vyhovarat,ze mi dosli masticky od koznej😅 ale s tym zdrazovanim cigariet je to super napad,to ti zhltnu skor ako nejaky detox podla mna 🙂

lulu0123
19. nov 2022

My sme boli na chate s kamosmi den po pozitivnom teste.Tolko som sa navymyslala, nakoniec to boli tusim zazivacie problemy.A ako som sa bala, nikto nic neriesil.2 tyzdne na to sme boli spolu na grilovacke,tak to som soferovala.Ked som im to povedala,boli riadne prejvapeni a nechapali ako ze na to neprisli.Odvtedy sleduju kazdu babu ci si aspon pripije.Rodinu mam daleko,takze v tom obdobi som s nimi nebola.
Predosle teh.skoncilo MA, takze som nechcela nikomu oznamovat pred 12.tt.

malacibulka
19. nov 2022

Moje vyhovorky: soferujem, beriem atb, po posilke zasadne nepijem (inak na co som tam bola). Alebo nepite obaja a povedz ze mate detox. Uplne najjednoduchsie je na tie stretnutia nechodit. Aj tak si unavena, polez doma a radsej chodte do prirody.

kitycat
19. nov 2022

Mozes si "zabudnut" cigy a tiecod kamosky ti "nechutia". Drink si nalej sama, skratka bez alkoholu... Hadam ti bebudu voniat napoj

lienockaaaa
autor
19. nov 2022

@295anicka anooo, presne aj nato sa teším, že zachvíľu sú vianoce, tak verím že bude všetko v poriadku a bude to super darček 😄🥰

lienockaaaa
autor
19. nov 2022

@aaadkaaa tak to ta obdivujem, ja som to tomu môjmu “vyžvánila” hned 😂 ale mozno keby bol kratší čas do vianoc, tak aj jemu spravím prekvapko. Ani by to nezistil, pretoze je momentálne v zahraničí 😄

aaadkaaa
19. nov 2022

@lienockaaaa mali sme velke starosti,tak som chcela,nech aspon Vianoce su pekne 🙂

ella1234
19. nov 2022

@lienockaaaa moja výhovorka bola beriem antibiotika mam zapal mocovych ciest 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre