Akcia srdiečka v 8. týždni

mima194
10. aug 2020

Ahojte zenusky, dnes kontrola 8tt+1,mimi malinké 6mm,akcia srdiečka nebola. Doktorka vravela ze pravdepodobne zamlknuty potrat, ale este mam prísť na kontrolu v utorok 18.8., ze vyzera to ze je mimi 2tyzdne pozadu.
Stalo sa vam niektorej niečo podobné?Viem, ze všetko bude len tak ako ma byt..nechame to na prírodu
Určite tu už táto téma je. Dakujem pekne

lucinka1988
10. aug 2020

@mima194 na začiatku 9tt by mal plod merať aspoň 17mm a akcia srdiečka by určite mala byť. Ale☝️je dosť možné, že si mala posunutú ovuláciu a reálne si len v 7tt, ja mávam napríklad cely život dlhé cykly, pri predchadzajucom tehotenstve som bola “pozadu” tiež, ale len preto, že ovulacia bola na 23.deň cyklu a lekári rátajú tehotnost podľa poslednej ms, kedy ovulka by mala byť cca 14.deň. Tetaz som tehotná zas a zase som podľa lekára 2 týždne pozadu, lenže ovuláciu som mala až nejaký 30.deň, takze reálne som neni pozadu. Môže to byť aj Tvoj prípad!

daniela2227
10. aug 2020

Tiež mi tak povedali..že je 2 týždne pozadu...nakoniec som potratila v 12tt..zodpovedalo 5tt

daniela2227
10. aug 2020

Držím ti ale palce aby to nebol tvoj prípad

alexwarring
10. aug 2020

@mima194 Ano mne, v 8 tt zamlknuty potrat, srdiecko sa nikdy nerozbuchalo a malicke sa prestalo vyvijat v 6 tt

len_nig
10. aug 2020

Áno mne sa to stalo nedávno, presne to isté :(
Držím palce aby to nebol tvoj prípad 🍀

skalnicka02
10. aug 2020

@mima194 mňa nechala dr. až do 10tt či sa srdiečko nerozbucha aj keď týždne predtým to vyzeralo zle aj tak sme čakali do 10tt, až vtedy napísala missed abort.

monika2605
10. aug 2020

@lucinka1988 ja to mam presne tak isto ako ty

mima194
autor
10. aug 2020

@lucinka1988 ďakujem za vysvetlenie, nuž uvidíme, v utorok dam vedieť ako som pochodila. Ďakujem

mima194
autor
10. aug 2020

@len_nig ďakujem pekne, sama som zvedava... Napíšem potom

lucinka1988
10. aug 2020

@mima194 drzim ti palce

lenik31
11. aug 2020

Ahojte, pridam sa kedze prezivam podobne. Minuly tyzden 7+4, gest vacok 1,6mm av nom zltok3mm a plod 3mm,jasne ze bez akcie, zodpoveda 5tt, tak som velmi zosmutnela, kefze je to 5 pokus, berem aj kortikoidy, aj fraxik, aj progesteron, infuzie intralipidov aj vsetko, co sa da. Teraz mam kontrolu v piatok to bude 8+6, a velmi sa bojim sona. Mate skusenost kolko zvykne podrast plod? Ci tak podhupne, alebo sa posunieme len o par mm. Ak nebude akcia, ake podradtie, je to ok? Uz mam pocit, ze aj unava, bolest prs pomaky odznieva... Snad si to len nahovaram. Nekonecne je to cakanie.

mima194
autor
11. aug 2020

@lenik31 drzim vam palce aby to dopadlo dobre, ja idem v utorok to budem 9tt+2,ak nebude akcia srdiečka bude to musieť ísť von, uvidime. Držím palce moc moc. Po kontrole budeme múdrejšie, to čakanie je veru najhoršie...

pattinka
12. aug 2020

@mima194
@lenik31 ja baby som na tom podobne. Bola som na sone min. týždeň (to bolo 6+1) videl iba gestačny vak o veľkosti 2 cm a nič iné... Kontrolu mam až 27.8. to by sme mali už vidieť aj ❤️ aj končatiny ak bude všetko ok... My v apríli MA v 8tt. Tak veľmi sme sa vtedy tešili, že teraz sa už bojíme tešiť, ani o tom radšej nerozorávame, lebo vtedy som to veľmi zle znášala... Teraz však všetky priznaky tehu (prsia, nevoľnosť)... Pred tým nič, takže uvidíme 🙏 musíme iba čakať a byť trpezlivé, aj keď to cakanie je hrozne 😔 snáď sa stretneme všetky v aprílovkách 🙏❤️

mima194
autor
13. aug 2020

@pattinka ďakujem pekne, ja pevne verím, že sa v tych aprilovkach vidíme, a ze to naše mimi bude v utorok na kontrole v pohode a bude len 2tyzdne pozadu kvoli ovulke. Uvidíme. Ozvem sa určite 😊

pattinka
13. aug 2020

@mima194 držím palce 🍀

mima194
autor
14. aug 2020

@pattinka dakujem podobne, piseme 😊

lucinkab
14. aug 2020

@mima194 stalo...ale viem ze som otehu 5dni pred ms....takze ich vypocet nesedel o 14dni.... O tyzden babo zilo a malo uz aj stdiecko....ak nevies kedy bola ovu pockaj

lucinkab
14. aug 2020

@mima194 14dni pockaj,ziadaj este vysetrenie al dobre pocitam 25.8 a az potom zvol cistenie...no pevne verim.ze cistenie nebude treba 9 mesiacov... Ak to mas posunute termin 18.8 je skoro

lucinkab
14. aug 2020

@mima194 este gyn zo mna robil.hlupanu ze on rozozna zamkli potrat... A kym som nebola na sone folikulov moja "domnienka" ...a o 2tyzdne mu splasla sanka....a ten missed abort ma 6r a ide do skoly...a ano gyn som zmenila pred druhym tehu

mima194
autor
14. aug 2020

@lucinkab ďakujem pekne za podporu, ja tiež tak vnútorne cítim ze je všetko v poriadku a čistiť sa nedám. Iba v lraknom prípade. Pevne verím. Ved to ze neviem presne kedy som mala ovu, takze ja radšej pockam. Určite sa ozvem ako som dopadla. Priznaky tehu mam stále, nekrvacam ani nic.

lucinkab
14. aug 2020

@mima194 mam tusak ze to nebude abort....dievcatka su silne 😍👍

lenik31
14. aug 2020

Ahoj dievcata, prave som prisla zo sono, a som na rozpakoch, neviem ci sa tesit a zivit nadej, alebo byt realista. Vak 2cm, plod 5mm, som 8+6. Od naposledy co bolo 7+4 som vak bol 1,5,plod 3mm. Takze progres tam je, len velmi maly Lebo je zatial bez oziev a velmi malinke. Tak len dufam, ze je to posun v ovu. Kedze u mna je to uz 5 pokus, len vzdy s inym priebehom. Neskutocne stresujuca situacia, tie pochybnosti su najhorsie... Drzim nam palce a stretneme sa v marcovkach/aprilovkach.

lucinkab
14. aug 2020

@lenik31 neboj toto som zazila 2x a bola som vzdy v aprilovkach 🙂 2014 a 2018

lucinkab
14. aug 2020

@lenik31 toto su moje missed aborty ,takze hlavu hore

mima194
autor
15. aug 2020

@lenik31 presne aj ja mam taketo podobne miery, v 6tt+4 = 2mm, v 8tt+1=6mm a ges. vak 2-3cm,cakam do utorka na kontrolu, doktorka na vystrašila ze na 50% nic z toho nebude. No neviem. Tehu priznaky mam stále

mima194
autor
18. aug 2020

Tak dievčatá, dnes to dopadlo tak, ze embryo nerastie cize čakám na samočistenie, vraj by to mohlo byť bez problémov, keďže embryo ma len 5mm.tak snáď to prebehne hladko. Ostatným držím palce.

sense
18. aug 2020

Dnes som sa dozvedela niečo podobné podľa ms 8+6tt, bez akcie srdca a plod zodpovedal veľkosti 7tt... Dostala som n výber tabletky zo spodu, aby sa to samé rozbehlo al kyret... Tehu príznaky mam stále..

len_nig
18. aug 2020

@mima194
@sense babulky mrzí ma to že to musíte prežiť tiež :( držím palce 🍀 nech to máte čím skôr za sebou

miskanathan
18. aug 2020

@sense baby co je to dnes za den...aj ja dnes u lekara , podla MS 8tt+1 podla sona 7tt+1 babo 12mm bez akcie srdiecka. Zajtra a pozajtra hcg ci rastie. Boze...

sense
18. aug 2020

@len_nig vďaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre