Odporúčate Omega 3 mastné kyseliny pre skoro dvojročné dieťa?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov pre skoro dvojročné dieťa.

Odporúčate Omega 3 mastné kyseliny?

Dcérka by užula i gumové cukríky, no tie si všetky uvádzané od 3 rokov.

Je to kvôli forme, alebo je to kvôli vysokému obsahu účinnej látky?

Na rybích olejoch sa píše, že obsahujú vitamín D.

Znamená to, že už sa nemá zvlášť vitamín D podávať?

Dcérke dávam vitamín D od spoločnosti Jamieson.

Ďakujem

Dobrý deň,

podávanie prípravkov s obsahom Omega-3 mastných kyselín je vhodné u detí od jedného roka.

Omega-3 mastné kyseliny prispievajú k správnemu vývoju mozgu, zraku a nervových buniek. Naše telo si ich nevie efektívne vytvoriť samo. Musia byť dopĺňané prostredníctvom stravy alebo výživových doplnkov.

Vo forme gumových cukríkov môze dcérka užívať MÖLLER´S Omega 3 želé rybičky.
Na obale je uvedené od 3 rokoch, tak ako píšete, je to kvôli forme. Zloženie je vhodné aj pre mladšie dieťa.

Zastúpenie vitamínu D je v prípravku dostatočné a nie je potrebné uz kombinovať s ďalším výrobkom s obsahom vitamínu D.

MÖLLER´S Omega 3 želé rybičky

MÖLLER´S Omega 3 želé rybičky - doplnok stravy s malinovou príchuťou pre deti od 3 rokov. Sú mäkké a veľmi chutné. 2 želé rybičky za deň dodajú 370 mg Omega 3 mastných kyselín.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut