Môžem užívať Omega 3-6-9 v tehotenstve?

Zodpovedané
21. máj 2021

Dobrý deň,

som v 7. týždni a užívam Femibion 1. Okrem toho užívam Omega 3 od Jamieson. Teraz som si kúpila Omega 3-6-9 od Jamieson. Je na nich uvedené, že obsahujú aj vitamín E, avšak nepíšu v akom množstve.

Môžem uvedené vitamíny užívať?

Čítala som, že v prvom trimestri sa nemajú používať doplnky s rybím olejom kvôli vitamínu A, ktorý môže spôsobiť poruchy plodu.

Je to pravda?

Ďakujem
Prajem Vam pekny den

Dobrý deň,

v tehotenstve sa neodporúča užívať doplnky s obsahom vitamínu A pre možné poškodenie plodu. Preto by som uvedený produkt neodporúčala užívať.

Pokiaľ máte plnohodnotnú a pestrú stravu, tak nepotrebujete užívať takéto doplnky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková