Môže mi liek Dalacin viac uškodiť ako pomôcť?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

po stere na 3D ultrazvuku mi predpísali Dalacin. Súčasne však beriem Euthyrox, Anopyrin a neskôr mám začať užívať Clexane inj. Čítala som vedľajšie účinky Dalacinu a je tam uvedené, okrem iného, aj zvýšené krvácanie a podobne.

Nemôže sa stať, že mi tento liek viac uškodí ako pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekár pri predpisovaní liekov vždy hodnotí "riziko verzus prínos". Antibiotiká môžete na základe jeho odporúčania bezpečne užívať.

Zvýšená krvácavosť bola pozorovaná u pacientov užívajúcich antagonistov vitamínu K (napr. warfarín).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut