Je dávka 5 ml lieku Sumamed forte postačujúca pre 29 kg dieťa?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

moja dcérka má akútnu laryngitídu a zapálené bolestivé hrdlo. Lekárka povedala, že to treba prekryť antibiotikami a predpísala jej Sumamed forte 200 mg/50 ml. Má užívať 1x denne 5 ml 3 dni. Dcéra má 29 kg.

V príbalovom letáku sa ale uvádza, že pri váhe 25 - 34 kg sa užíva 7,5 ml.

Je dávka 5 ml dostačujúca na vyliečenie infekcie?

Lekárke som volala ohľadom dávkovania, ale nikto mi nedvíhal telefón. Dcére teda dávam dávku ako určila lekárka.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dávka je naozaj nižšia. Pri hmotnosti 29 kg je zodpovedajúcich minimálne 7,5 ml.
Kontaktujte lekárku či bola nižšia dávka predpísaná zámerne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut