Čo môže spôsobiť zvýšené dávkovanie kvapiek Fenistil?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

dcérka má 2 roky a 2 mesiace a dlhodobo ju trápia soplíky a upchatý nos. Na svoj vek je veľmi drobná, má iba 9,5 kg. Lekárka jej predpísala Fenistil kvapky a omylom jej automaticky predpísala dávkovanie 13 kvapiek 3x za deň, lebo sa ma nespýtala na váhu. A povedala mi, že kvapky sa môžu užívať aj dlhodobejšie, kľudne aj 2 - 3 mesiace vkuse.

Ja som si neprečítala pribalový leták, ale riadila som sa tým, čo bolo napísané na krabičke a odporúčaniami lekarky. Užívala teda až 39 kvapiek za deň a to celý mesiac a pol.

Mohlo jej to nejako uškodiť?

Mám ju teraz pozorovať?

Môže mať z toho nejaké trvalé následky alebo problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

kedže ide o dlhodobejšie podávanie vyššej dávky Fenistil kvapiek, odporúčam konzultáciu priamo s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut