Upraví sa mi rôzne uloženie prsníkov v období rekonvalescencie?

Zodpovedané
5. nov 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom uloženia prsníkov po operácii.

Ako to vlastne prebieha?

Aká je doba, ktorá je potrebná na to, aby dosiahli prsníky konečnú pozíciu?

Je možné, aby sa každý prsník ukladal odlišne?

Ovplyvňuje takéto rôzne ukladanie aj to, ktorá ruka sa zapája viac?

Počula som, že na jednej strane sa sval povolí skôr ako na druhej.

Som 26. deň po operácii, vkladali mi 375 ml guľaté Mentor a Pexia s kotvovým rezom. Badám však odlišnosti v pravej a ľavej strane.

Je to aj môj prípad a upraví sa to?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

26. dní je naozaj krátky čas. Zvyčajná doba na hojenie a posúdenie výsledku je 3 mesiace po nekomplikovanej operácii.

Kombinácia implantátov a modelácia v jednej anestézii však nie je jednoduchá a vo svojej podstate si vloženie implantátov a modelácia prsníkov "robia napriek".

Musíte byť trpezlivá. S odstupom času sa aj prechodné nedokonalosti vytratia a prevládne spokojnosť s výsledkom.

Samozrejme si musíte uvedomiť, že žiadne telo ani pred operáciou a ani po operácii nie je dokonale symetrické. Na symetrii sa totiž podieľajú aj tkanivá, ktoré sa neoperovali (rebrá, hrudný kôš, poloha ramien).

Okrem toho, počas operácie sa porušia cievy a lymfatická drenáž, a to tak, že v procese hojenia sa chová každá strana odlišne.

S odstupom 6 - 12 mesiacov je niekedy potrebná drobná korekcia časti, ktorá sa nevhodne zahojila. Ale býva to naozaj len u zlomku prípadov, ktoré sa do 3 mesiacov zdali, že korekcia bude potrebná.