4 mesiace po opakovanej úprave ma prsník stále tlačí a vadí mi. Ako si môžem pomôcť?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

prvú augmentáciu s mastopexiou som absolvovala v decembri 2021. Pol roka na to som si začala všímať, že jeden prsník ako keby sa uvoľnil z miesta a doslova klesol smerom dole doboku. Urobili mi úpravu prsníka s tým, že sa silikón vybral a nanovo umiestnil.

Som 4 mesiace po opakovanej úprave a s tým prsníkom sa neviem stotožniť. Keď ležím či sedím, tak stále mi ako keby vadí a tlačí ma. Aj vnútorne ma bolí z toho lopatka aj pol chrbtice na tej strane, kde je prsník. Strieľa mi to do krku zozadu. Pri pohľade do zrkadla spredu sú prsia rovnaké. Z boku je tento prsník ako keby seknutý od polovice. Teda nie je pekne zaoblený. Keď zdvihnem ruky tak zboku tá jedna strana vyzerá ako keby som mala dve prsia. Vnútorné ma bolí a páli. Som z toho nešťastná. Druhá operácia za sebou a stále nie som spokojná.

Mám aj skoliózu chrbtice.

Môže to súvisieť s bolesťou?

Vložené mám Mentor okrúhle implantáty 350 ml pod sval.

Ďakujem

PS: Fotky posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

nie ste jednoduchý prípad na operačné riešenie ale ani ojedinelý. Prvý problém je skolióza, druhý potreba modelácie a vloženia implantátov pri jednej operácii.

Esteticky podľa foto, ktoré ste poslali, sú prsia len minimálne rozdielne a esteticky vyhovujúce aj polohou.

Tvar, ktorý popisujete môže spôsobovať vertikálna jazva a tiež jazva vnútornej kapsuly okolo implantátov. Zvykne sa výrazne zlepšiť cca do 12 mesiacov od operácie.

Chce to zrejme ešte čas.

Čo sa týka bolestí a pocitu iného prsníka: Operovali vám druhýkrát len ten jeden alebo oba prsníky? Ak správne chápem, tak len ten jeden, pravdepodobne, podšívali vnútornými stehmi a to je to, čo spôsobuje iný pocit aj bolesti.

Tiež to chce len čas, ale možno sa stav zlepší len čiastočne. Ak sú podmienky pre implantát rôzne, je úplne prirodzené, že aj po operácii je iný proces hojenia.
Modelácia je väčší zásah do prsníka aj bez vloženia implantátov. Navyše pri prítomných väčších implantátoch sa podobné pocity objavujú často aj u iných žien, najmä pri skolióze.

Ak sa pýtate na riešenie, navrhol by som počkať do 12 mesiacov od poslednej operácie, potom podľa stavu a ťažkostí zvážil či ísť do operácie. Ja by som pri pretrvávajúcich ťažkostiach navrhol odstránenie implantátov a urobil prípadne modeláciu alebo potrebné zmeny na esteticky vyhovujúci tvar a symetriu bez implantátov. Následne po odstupe 6-12 mesiacov zvážil vloženie ale výrazne menších implantátov, prípadne s iným povrchom, aby nebolo potrebné výrazné podšívanie proti klesaniu.

Ale to je len teória bez toho, aby som Vás videl osobne a posúdil viac foto pred a po jednotlivých zákrokoch. Stále mi chýbajú dôležité informácie pre konkrétnejšie posúdenie.