Spôsobuje ruptúra implantátu zvýšenú telesnú teplotu?

Zodpovedané
Dnes o 07:03

Dobrý deň,

pred mesiacom mi bola zistená ruptúra implantátu. Pár dní pociťujem zvýšenú teplotu v tele, nie je to ako na chorobu.

Môže to spôsobovať prasknutý implantát?

Ďakujem

Dobrý deň,

na 99% zvýšená teplota nemá nič spoločné s ruptúrou. Silikón nachádzajúci sa vnútri implantátu je rovnaký materiál ako obal implantátu. Chemicky sa ruptúrou nič nemení.

Ruptúra sa objaví na USG vyšetrení často až v pokročilom štádiu po niekoľkých mesiacoch od reálneho porušenia obalu. Odporúča sa implantát odstrániť alebo vymeniť do 12 mesiacov od zistenia. Pri ťažkostiach skôr.

Ak máte ťažkosti, odporúčam navštíviť plastického chirurga a prípadne zopakovať USG vyšetrenie prsníkov s odberom vzorky tekutiny, ak máte s tým prsníkom problém/bolesti.