Môžem podstúpiť zväčšenie pŕs, keď mám transplantovaný orgán?

Zodpovedané
25. nov 2023

Dobrý deň,

mám transplantovaný orgán a užívam imunosupresíva.

Je možné podstúpiť zväčšenie pŕs po takejto operácii?

Od operácie ubehlo 14 rokov a všetko je v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri imunosupresívnej liečbe je zvýšené riziko nielen zlého výsledku esteticky, ale tiež je vyššie riziko komplikácií až s vypudením implantátu.

V tomto prípade záleží od konkrétnych podmienok, ale zrejme by som vloženie silikónových implantátov neodporúčal.

Teoreticky by bolo vhodnejšie skúsiť aplikáciu prenosu vlastného tuku, ak ste na to vhodná.