Môžem mať v tele implantáty dlhšie ako 10 - 15 rokov, alebo je potrebná výmena?

Zodpovedané
13. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom implantátov Nagor impleo. Nie je tam ruptúra, deformita alebo iné poškodenie implantátu.

Môžem mať v tele implantáty dlhšie ako 10 - 15 rokov, alebo je potrebná výmena?

Môžem ich mať do konca života?

Ak by som sa rozhodla po nejakých rokoch ich vybrať, zostanú mi prsia v pôvodnom stave, alebo budú mierne ovisnuté?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedna vec sú implantáty a druhá zase Vaše vlastné tkanivá, tuk, koža na prsiach.

Ak sú implantáty v poriadku podľa vyšetrení sonom prsníkov alebo MRI vyšetrení, tak ich nie je potrebné vymieňať v nejakom konkrétnom časovom období od operácie. To platí pre všetky značky aktuálne používaných implantátov.

Ak sa objaví problém ako trhlina na implantáte, stvrdnutie (kapsulárna kontraktúra), infekcie, tekutina v okolí implantátov a podobne, odporúča sa operácia.

Ale zároveň prsia aj napriek vloženým implantátom podliehajú zmenám pri chudnutí, priberaní, starnutí atď.
Tieto zmeny sa odrazia na ich tvare na veľkosti, polohe a veľkosti dvorcov/bradaviek.
Vtedy sa najčastejšie rozhodne žena pre ďalšiu operáciu.

Pre tieto dôvody sa spomína doba 10-15 rokov ako čas výmeny alebo ďalšej operácie.
Za 10 - 15 rokov sa prsia zmenia výrazne aj bez toho aby boli preptým operované, to ale neznamená, že by operácia bola nevyhnutne potrebná.
Vždy záleží od potrieb a predstáv konkrétnej ženy.

Určite však prsia nevydržia bez zmeny v ich tvare, veľkosti a polohe 50 rokov.

Od toho záleží aj to, ako by prsia vyzerali po odstránení implantátov. Prsia sa v čase naspäť nevrátia.