Je možná úprava ovisnutého brucha po treťom tehotenstve?

Zodpovedané
18. júl 2020

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom úpravy ovisnutého brucha. Brucho mi previsá a som z toho dosť frustrovaná. Som po tretej sekcii, syn má 6 mesiacov.

Snažím sa zdravo stravovať a aj viac sa hýbať. Brucho mi naozaj vadí. Nenosím obtiahnuté veci a o dotykoch zo strany partnera v danej oblasti ani nehovorím. Dosť mi to podlomilo sebavedomie.

Aký je Váš názor?

Je možná úprava?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite áno. Odstránenie previsnutej kože sa volá abdominoplastika. Je vhodná presne v prípadoch, ktoré popisujete. Práve naopak nie je vhodná pri "veľkom" bruchu, pri obezite.

Pri tejto operácii sú vo výsledku jazvy okolo pupka a v oblasti dolnej časti podbruška, tzv. "bikiny" rez.

Či je táto operácia možná a vhodná vo vašom prípade, je potrebné overiť pri osobnej konzultácii.

Viac o metóde opíšem v ďalšej otázke/odpovedi.