Je možná augmentácia spojená aj s odstránením fibroadenómu?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej plánovanej operácie.

Je u vás možná augmentácia spojená aj s odstránením fibroadenómu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podobnú otázku sme už riešili.

Fibroadenóm je "benígny" útvar ( hrčka ) v prsnej žľaze, ktorá môže aj spontánne zmiznúť. Pozoruje a rieši ich gynekológ často v spolupráci s špecializovaným chirurgom. Niekedy sa len pozorujú, vyšetrujú zobrazovacími metódami ( Sono-USG, MMG, MRI ) a niekedy sa vyšetria odobratím vzorky ihlou ( punkčná biopsia ).

Až po týchto vyšetreniach sa môže rozhodnúť pre odstránenie hrčky.

Ak to dospelo do štádia, že je riziková, odporúčam to riešiť samostatne a až po výsledku, že je všetko v poriadku, riešiť estetickú operáciu prsníkov.

Je to veľmi zriedkavé, že sa v relatívne benígnom náleze objaví niečo zlé, no práve pre takéto prípady neodporúčam riešiť naraz estetickú operáciu aj otázny fibroadenóm.