Dá sa vyriešiť problém s presvitajúcou kožou pod očami?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

mám 27 rokov a trápi ma tenká presvitajúca koža a žilky pod očami. Tieto kruhy sa nedajú prekryť ani korektorom. Absolvovala som už výplň kyselinou a tiež 4x plazmaterapiu, avšak bez efektu.

Existuje nejaký iný spôsob ako tento problém vyriešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tenká koža môže byť problém a najmä v okolí očí nemôžeme očakávať úplné zázraky.

Teoreticky môže dobre fungovať "nanofat grafting". To je metóda kedy sa aplikuje vlastný tuk odobratý z inej časti tela vo veľmi malej dávke upravený na najjemnejšie "zrniečka" tuku.

Tiež dobre funguje aj operácia, pri ktorej sa zmení anatomická poloha a upevnenie niektorých svalov a väzov oblasti dolného okraja viečka s prechodom na lícnu kosť.

Menej invazívna možnosť je aplikácia materiálov, ktoré stimulujú tvorbu vlastného kolagénu. Často je potrebné zákrok opakovať.