Dá sa upraviť vtiahnutá bradavka?

Zodpovedané
1. aug 2020

Dobrý večer,

mám vtiahnutú jednu bradavku. Počas tehotenstva sa mi vytiahla, ale ako som prestala dojčiť, tak sa mi vtiahla dnu

Dajú sa chirurgicky upraviť?

Koľko by stála takáto úprava?

Ďakujem

Dobrý deň,

vtiahnutá/vpáčená bradavka je spôsobená krátkymi mliekovodmi, ktoré "ťahajú" bradavku dnu.

Pri tehotenstve dochádza ku zväčšeniu prsnej žľazy a zrejme aj ku vytlačeniu bradavky von.
Niekedy má podobný efekt aj vloženie implantátu.

Ak to nestačí alebo žena nechce implantát. Existuje viacero chirurgických aj neoperačných postupov. Čím "horší" je stav. Tým viac sa prikláňame ku chirurgickému postupu.

Pre stabilný výsledok je vo väčšine prípadov nevyhnutné prerušiť mliekovody, čo znemožňuje kojenie v budúcnosti.

Odporúčam absolvovať konzultáciu a s chirurgom prebrať možnosti pre vás najvhodnejšie vzhľadom na plánované tehotenstvá a požadovaný výsledok s možnými rizikami toho ktorého postupu.