Dá sa ešte niečo na mojich prsníkoch upraviť?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Skoro po roku som bola na vyšetrení u môjho doktora s tým, že som nie úplne spokojná s výsledkom. Bolo mi povedané, že symmastia to nie je naisto. A to, že sú spojené je mojím vypuklým hrudníkom z jednej strany a asymetriou prsníkov.

Vraj po druhej operácii by sa to mohla stať znova a bradavka podľa neho ešte klesne.

Je tu nejaká možnosť ešte niečo urobiť?

Plánujem ešte jedno dieťatko a sama neviem čo robiť s prsiami.

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

podľa foto by to mohla byť symmastia - spojenie prsníkov, ale rovnako na fotke vyzerá aj pseudosymmastia. Prsia sa zdajú spojené, ale sval, pod ktorým je uložený implantát, nie je v strede prerušený a efekt spojenia prsníkov vytvára vrstva tkaniva medzi prsiami pri špecifickom stave vpáčeného hrudníka a voľného podkožia prsníka.

Overiť sa to dá sono vyšetrením prsníka alebo jednoducho napnutím prsného svalu, pri ktorom sa ukážu úpony svalu a implantáty sa rozcestujú od seba do strán.

Oba prípady sú riešiteľné. Z mojich skúseností veľmi dobre funguje výmena implantátov za výrazne menšie s užšou bázou. V kavite je potrebné urobiť chirurgicky vmedzerenie tkaniva na spôsob bariéry k ich cestovaniu do stredu. Pomôže ťiež použiť implantáty so špeciálnym povrchom.

Každý chirurg môže mať svoje špeciálne techniky na riešenie týchto prípadov a tiež záleží ako vyzerali prsia pred operáciou a ako prebiehala operácia a obdobie prvých mesiacov hojenia.

Ale stále sa jedná o estetický problém, ak plánujete dieťatko v nabližších 1 - 2 rokoch, asi by som sa do operácie nenáhlil a riešil to až po skončení dojčenia.

PS: Pozeral som si Vaše predchádzajúce otázky. Veľmi pravdepodobne to nie je chyba operácie ale skôr vlastnosť Vašich tkanív pri danej veľkosti implantátov.