Bolí ma prsník, ktorý bol o trochu väčší. Čo ma čaká?

Zodpovedané
Dnes o 16:35

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Dopĺňam viac info.
Počas operácie bol vyskúšaný v jednom prsníku najprv sizer (v tom, ktorý má bolí), lebo zrejme doktor sa rozhodoval medzi veľkosťami implantátov. Bola mi vložená rovnaká veľkosť implantátov, keďže asymetriu som mala celkom malú (cca 20 - 30 ml).

Mňa práveže boli ten prsník, ktorý bol o trošku väčší. Nie ten, ktorý bol menší.

3,5 mesiaca po operácií mi doktor na kontrole povedal, že to je preto, že sval ešte "nepustil", že to chce čas. Len teda skoro pol roka po operácii sa mi to už zdá celkom dosť.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa citlivosti a vnímania dyskomfortu sa nedá určiť, čo sa deje v prsníku, respektíve, či je niečo zlé.
Citlivosť je ovplyvnená aj zachovaním alebo dráždením nervov a fascií. Preto sú potrebné vyšerenia sono, MRI a dať to do súvislosti s nálezom pri operácii, pred ňou aj po nej.
Niekedy podobné ťažkosti trvajú aj rok od operácie a niekedy nezmiznú ani potom.
Záleží, ako Vás to obmedzuje v bežnom živote a či riešenie odstrániť implantáty by bola pre Vás lepšia možnosť, ako si ich ponechať aj s tými aktuálnymi ťažkosťami.
Vždy záleží od kontextu celej situácie a od dynamiky vývoja ťažkostí.