Ako zmierniť opuch pier po aplikácii kyseliny hyalurónovej?

Zodpovedané
23. jún 2023

Dobrý deň,

bola mi aplikovaná kyselina hyalurónová do pier a mám opuch.

Pomôžu mi studené obklady?

Ako zmiernim opuch?

Ďakujem

Dobrý deň,

všebecne po každom zásahu, úraze alebo zákroku príde opuch ako normálna reakcia živého tkaniva. Trvá cca 4 dni a potom postupne ustupuje. Finálny stav sa ukáže po niekoľkých týždňoch v závislosti od lokality, rozsahu a genetiky.

Prvé 3 - 4 dni pomáhajú chladivé obklady, mierna kompresia, aj kortikoidy, ak to lekár odporučí.

Všetky postupy znižovania opuchov môžu za určitých okolností spôsobiť aj komplikácie. Napríklad chlad príliš dlho a príliš silný, alebo kotikoidy môžu spomaliť hojenie. Plus nadmerná kompresia môže obmedziť krvý prietok a spôsobiť deformácie.

Preto je dôležitý postup ošetrovania, ktorý odporučí konkrétny lekár po konkrétnom zákroku zohľadňujúci vaše individuálne potreby a aj druh zákoku pri konkrétnom postupe a technike.