Ako riešiť zvlnenie implantátu 4 roky po augmentácii?

Zodpovedané
12. okt 2018

Dobrý deň,

mám 4 roky po operácii - augmentácii. Ide o implantáty Polytech, okrúhle 290 ml. Absolvovala som sono prsníkov v rámci preventívnej prehliadky po 40tke, čiže budem sledovaná aj naďalej.

Na poslednom sone mi však zistili určité nezrovnalosti. Bola som na magnetickej rezonancii s kontrastnou látkou a zistili mi mierne zvlnenie implantátov.

Nemám žiadne ťažkosti, ani viditeľné nezrovnalosti. Keby nebolo vyšetrení, ani by som o tom nevedela.

Mám to ísť riešiť s lekárom, ktorý ma operoval?

Aké následky môže pre mňa mať, ak to riešiť nebudem?

Operáciu zatiaľ podstúpiť nechcem, nakoľko nemám žiadnu viditeľnú, ani pocitovú zmenu.

Ďakujem za Vašu odpoveď.

Dobrý deň,

na konzultácii pred operáciou ste iste mali v rukách vzorku implantátov.

Na dotyk sú všetky implantáty veľmi príjemne mäkké. Musia čo najviac imitovať prsné tkanivo tak, aby nepôsobili umelo.

Ak ho držíte v ruke a nakláňate na strany, objavia sa na povrchu prirodzené vlnky. Ak by bol tvrdý a tuhý, vlnky by sa neobjavili ale nepôsobili by dostatočne prirodzene.

Nemusíte mať obavy z vlniek, sú normálnou reakciou mäkkého materiálu a zmiznú v polohe na chrbáte alebo pri napnutí svalu. Iná vec je, pokiaľ sú vlnky viditeľné v každej polohe a implantát je tvrdý. To môže byť prejavom napríklad kapsulárnej kontraktúry.

Taktiež veľmi chudé ženy s tenkou vrstvou tkaniva nad implantátom pozorujú častejšie vlnky na bokoch prsníkov najmä v predklone. To je riešiteľné výmenou typu, tvaru a veľkosti implantátu alebo inými technikami, ktorými pridáme tkanivu nad implantátom hrúbku.

Čiže ak ste so všetkými aspektami svojho tela spokojná a vyrušuje Vás len náhodný nález zvlneného povrchu implantátov, tak na operáciu sa nechystajte 😉

Prajem krásny víkend