Môže byť procesný opatrovník aj suseda bez právnického vzdelania?

Zodpovedané
2. júl 2024

Dobrý deň,

ako rodičia sme navrhovaní za hmotnoprávnych opatrovníkov.

Môže byť procesný opatrovník aj suseda bez právnického vzdelania, ktorá syna pozná?

Alebo kolegyňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, opatrovnikom môže byť ktokoľvek z vyššie uvedených. Predpokladom je, aby syna poznali a existoval predpoklad, že budú funkciu vykonávať riadne. T. j. že ide o "štandardne" zodpovedné, inteligentné a psychicky zdravé osoby /nie alkoholici, osoby s demenciou, extrémne roztržité a pod./).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk