Sú štvorhodinové okná medzi jedlami 9 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

moja 9 mesačná dcérka má štvorhodinové okná medzi jedlami. Vstávame okolo 8.00 a o 9.00 má desiatu. Je to vždy mixnutý jeden kus ovocia. O 11.00 ju pred spánkom nadojčím. Niekedy spinká aj 3 hodiny vkuse. Obed jej dávam vždy hodinku po zobudení. Vtedy spapá 150 - 200 ml príkrmu.

Je to v poriadku?

Sú štvorhodinové okná medzi jedlami v poriadku?

Mám jej po zobudení ponúknuť prsník?

Ďakujem

Dobrý deň,

znie to úplne v poriadku. Pokiaľ to vyhovuje dcérke, nie je mrzutá a má dostatok pocikaných plienok za deň, nemusíte ponúkať prsník. Teda ak ho sama nežiada. Ponúkla by som možno aspoň dúšok vody po zobudení.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička