Sú jedlá alebo potraviny, ktorými by som podporila priberanie na váhe?

Zodpovedané
24. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom príjmu tekutín skoro 8 mesačného bábätka. Dcérka odmieta cez deň UM. UM vypije iba v noci alebo pred spánkom. Cez deň je to trápenie. Vodu dávam po lyžičkách, ale to tiež nie je veľká sláva. Príkrmy papá pekne, preto by ma zaujímal pomer tuhej stravy a tekutín.

Dcérka váži 6,5 kg (pôrodná váha 2,7 kg), priberá pomaly. Vypije 450 ml UM za deň a spapá cca 200 - 250 g príkrmov. Jedenie sa veľmi zhoršilo pri zúbkoch. Ale ani predtým nebola tabuľkový jedák.

Sú jedlá alebo potraviny, ktorými by som podporila priberanie na váhe?

Aký by mal byť jej pitný režim?

Na desiatu máva kašu s ovocím, na obed mäsovo-zeleninový príkrm.

Ďakujem

Dobrý deň,

pitný režim by mal byť aspoň 500 ml mlieka a k tomu 100 - 200 ml vody. Čo sa týka jedál, tak kalorickejšie sú obilninové kaše - či už krupičná, ovsená, špaldová, amarant, cirok.

Môžete ich začať zaraďovať na večeru. Do obedného prírkmu dávajte 1 - 2 čajové lyžičky oleja.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička