Koľko príkrmov by mala spapať 6 mesačná dcérka?

Zodpovedané
19. okt 2021

Dobrý deň,

skoro 6 mesačná dcérka nie je od narodenia kamarátka s mliekom. Príkrmy jej chutia veľmi. Na desiatu spapá cca 120 g výživy, na obed okolo 100 - 150g zeleniny s mäskom a večer cca 120 - 150 g kaše na dobrú noc.

Koľko minimálne by mala spapať okrem toho mlieka?

Čajíku vypije za deň cca deci. Má cca 6,5 kg a 70 cm. Pôrodná váha bola 2 930 g a 51cm. Naraz nevypije viac ako 90 ml a je trošku problém do nej dostať viac mlieka. Noc prespi celú.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mliečka by do roka mohla aspoň 500 ml za 24 hodín. Ak to nejde, tak to nejde.

Treba zaradiť biely jogurt, aby mala z neho vápnik. Mlieko prepašujte do príkrmu - do večernej kaše. Spravte ju z UM, nie z vody.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička