Je v poriadku časté nočné pitie mlieka 10 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
19. okt 2021

Dobrý deň,

náš 10 mesačný syn vypije v noci každú hodinu a pol cca 120 ml umelého mlieka. Cez deň papá viac menej normálnu stravu, večer má aj kašu. Vždy si pýta jesť po hodine - hodine a pol. Niekedy to je aj 7x za noc.

Je to v poriadku?

Voda namiesto mlieka v noci nezaberá.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to dosť, aby 7x za noc vypil 120 ml. Treba to skúšať obmedziť a upokojiť ho iným spôsobom ako mliečkom.

Ak však cez deň papá pekne zeleninku, mäsko, ovocie, teda to nemá vplyv na príjem iných živín a má normálnu tabuľkovú váhu, tak to nie je vyslovene problém.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička