Ako postupovať, keď 10 mesačné dieťa odmieta obedy?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

moja 10 mesačná dcérka odmieta obedy (zeleninu a mäsko). Kaše, jogurty chleba, výživy zje. Všimla som si to od kedy nedojčím, teda od cca ukončeného 9. mesiaca.

Umelé mlieko má 4x denne, z toho 2x v noci. Teda cez deň mále. Keď počuje mixér, alebo pozrie do misky, že nemá biele (kašu), tak zatne ústa a koniec. Zuby nemá ešte, ale idú jej. Už máme dva týždne prebdené noci.

Je problém, keď nemá obed?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to obdobie a môže súvisieť so zubami. Môže byť rôzne dlhé. Treba iba vytrvalo ponúkať, nič iné sa robiť nedá. Nenútiť cez plač, iba ponúkať rôzne formy, rôzne vône v rôznej kombinácii.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička