Aká má byť správna veľkosť porcie pre 16 mesačné bábo?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradom prikrmovania.

Koľko ml/g by malo zjesť 16 mesačné bábo ako hlavné jedlo (napr. obed, večera) a koľko na desiatu/olovrant?

Dávam cca 200 - 220 ml na obed a na večeru kašu z 200 ml mlieka. Raňajky 1 - 2 krajce chlebíku so zeleninou a syrom. Olovrant cca 150 - 180 ml, no niekedy zje aj menej-

Je možné, že keďže po obede spáva, tak mu až tak nevytrávi a preto zje menej na olovrant?

Takéto porcie zje takmer vždy celé, niekedy aj niečo nechá.

Sú teda také veľkosti v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

porcie sú v poriadku, ak dieťatku stačia. Každé dieťa je iné, porcie je preto zbytočné vážiť a stresovať sa číslami. Treba sa riadiť dieťatkom a jeho spokojnosťou, prospievaním. Radšej sa zamerať na kvalitnú skladbu jedálnička ako na kvantitu, ktorú dieťa zje.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička