6 mesačné dieťa má zavedené zeleninové príkrmy a 2 druhy mäsa. Môžem mu dať žĺtok?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

moje dieťa malo 6 mesiacov. Skúšam zeleninové príkrmy a vyskúšala som 2 druhy mäsa.

Môžem už vyskúšať vaječný žĺtok, alebo mám ešte počkať?

Aké množstvo je vhodné?

Môžem skúšať dávať ovocie v rámci desiaty?

Kedy zaviesť lepok?

Ďakujem

Dobrý deń,

môžete, zavádzajte 3 dni po sebe.
1. deň, pre začiatok iba asi 1/4 vylupnutého uvareného žĺtka.
2. a 3. deň môžete po polke. Dajte do zeleninového príkrmu (urobte ho ľahko vodovejší, žĺtok je veľmi hutný). Viac žĺtku naraz nedávajte deti niekedy z nich vracajú, kvôli tuku.

Nech sa páči, môžete začať zavádzať ovocie ako desiatu. Lepok už taktiež môžete zaviesť. Vždy iba 1 potravinu 3 dni po sebe. Zaveďte pridaním do obedného príkrmu (napríklad uvarená klasická detská krupica alebo instantná kaša baby love 3 zrnná z DMky).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička