6,5 mesačné bábätko odmieta umelé mlieko. Ako a čím mám prikrmovať?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

moja 6,5 mesačná dcérka odmieta umelé mlieko. Náš denný režim bol:
Okolo 3 hodiny - 150 ml voda + 5 odmeriek UM
8:30 - 9:00 - 150 ml voda + 5 odmeriek UM
12:30 - zeleninovo-mäsový príkrm
16:00 - ovocie alebo kaša
20:00 - 20:30 - 150 ml voda + 5 odmeriek UM

Teraz vôbec nechce UM. Už som vyskúšala aj iné, aj som zmenila dojčenské fľaše.

Terajšie stravovanie:
Nočné jedenie odmieta.
Okolo 8:30 - kaša (ale nerada)
12:30 - obed
16:00 - ovocie
Okolo 20:00 - niekedy vypije UM, niekedy musím urobiť kašu
Denne vypije len okolo 100 ml vody.

Mám pocit, že teraz je to veľmi malé množstvo bez UM.

Čo mi odporúčate zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

a dcérka je spokojná? Je hravá? Priberá? Plienky sú pocikané aspoň každé 4 hodiny v dostatočnom množstve? Ak áno, tak to neriešte. Snáď sa to napraví.

Je pravda, že dieťa v tomto veku by mohlo ešte vypiť aj 500 ml mlieka, ale ak ho odmieta a pekne papá príkrmy, priberá, je spokojné, tak ho treba skúsiť nahradiť vo forme mliečnej kaše, jogurtu v strave.

Ideálne by bolo keby do nej mliečko dostanete aspoň 2x denne, ak nie 3. Skúste ponúkať aj v poháriku, či lyžičkou.

Ak by stav pretrvával a dcérka by bola nespokojná, nepriberala, či nepostupovala vo vývoji, tak určite treba riešiť s OL.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička