Je vhodné dať dieťaťu po vracaní piškóty alebo kukuričné chrumky?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

dcérka má 2 roky a 8 mesiacov a predvčerom jej večer vyskočila teplota. V noci vracala, potom ešte včera ráno. Odvtedy je kľud. Ešte včera večer mala zvýšenú teplotu. Pije pekne a aj ciká.

Dnes je od rána ospalá a rada by som do nej dostala aj niečo papať, aby mala z čoho energiu. Je veľmi vyberavá, aj keď je zdravá. Ráno zjedla kúsok sucháru.

Môžu sa v takomto prípade dávať aj piškóty alebo kukuričné chrumky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ide o nejakú virózu spojenú s vracaním. Ako som pochopila, tak poslednýkrát vracala včera ráno, takže pokojne jej môžete skúšať dať po malých dávkach jedlo. Piškóty alebo kukuričné chrumky sú v poriadku.

To vracanie sa môže ešte zopakovať, takže sa nezľaknite. Ak ide o virózu, tak je to bežné. V každom prípade po malých dávkach jedlo, pitie.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz