Ako presvedčiť 2-ročné dieťa, že musí jesť varenú stravu?

Zodpovedané
26. jún 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 2-ročného syna, ktorý je celé dni len na suchej strave. Spapá čistý rohlík, krajec chleba alebo syrový pagáč. To je všetko, čo viem do neho dostať. Nechce žiadnu varenú stravu.

Od septembra by mal nastúpiť do škôlky. Konzultovala som to s pediatričkou a skúšali sme Peridol tabletky, Pediakid sirup. Bez úspechu.

Ako mu mám vrátiť chuť na varenú stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

deti sa väčšinou v kolektíve naučia jesť v spoločnosti kamarátov, takže toho by som sa nebála. Ale v každom prípade je to, čo konzumuje Vaše dieťa nedostatočné. Má 2 roky a už určite veci chápe. Takže mu ten pagáč alebo rohlík proste nedáte a vysvetlíte mu, že potrebuje papať aj iné jedlo.

Môžete skúsiť spraviť najskôr tak, že uvaríte nejakú omáčku alebo polievku a ten rohlík alebo pagáč mu dáte k tomu. Dá si jedno sústo omáčky a jedno sústo pagáču. U deti sú dôležité a nutné pravidlá.

Nebude mu chutiť všetko. To, že konzumuje len čo ste popísali, je jeho vymýšľanie. Skúšajte to len po malých dávkach, aj niekoľkokrát za deň. Deti nemajú radi veľké porcie na tanieri.

Skúste naložiť len pár lyžičiek na tanier a nech to skúsi zjesť. Keď uvidí, že je toho málo a rýchlo to zje, nebude sa toho jedla obávať. Každý deň skúšajte množstvo pridať.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz