Mám si dať kvôli Covid situácii preložiť IVF?

Zodpovedané
14. jan 2021

Dobrý deň,

v novembri sme sa s doktorkou v CAR dohodli, že mi kvôli utlmeniu endometriózy nasadí HAK ktorú budem brať bez prestávky a v januári pôjdem do stimulácie.

No pri dnešnej konzultácii odporučila odklad na marec vzhľadom na aktuálnu Covid situáciu a prípadné riziká, ktoré so sebou OPU prináša (moja endometrióza a možné zrasty a prípadný hyperstimulačný sydróm).

Mám si to nechať uležať v hlave a rozhodnúť sa.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono v podstate je zásadné to, do akej miery je Váš stav rizikový a do akej miery hrozí hospitalizácia, ktorej sa teraz chceme vyhnúť lebo nechceme pridávať lekárom v službách rizikových pacientov.

V prípade, že vaša lekárka vyhodnotila stav ako rizikový je rozumné stimuláciu odložiť. V prípade ale, že ide o endometriózu ľahšieho stupňa nevidím na odklad dôvod.

Dr. Rybanska