Mám nepriechodný hlien krčka maternice. Ako môžem otehotnieť?

Zodpovedané
5. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Dva roky sa snažíme otehotnieť. Pred mesiacom sme navštívili reprodukčné centrum a bolo nám zistené, že mám nepriechodný hlien krčka maternice.

Ktorými možnosťami máme šancu otehotnieť?

Okrem inseminácie. Tú možnosť nám už povedali v centre.

Ďakujem

Dobrý deň,

prostredie v pošve je dôležitým faktorom k počatiu. Predpokladom k počatiu je správna hodnota pH, neprítomnosť infekcie, priechodnosť krčku a iné mnohé ďalšie faktory.

Pokiaľ Vám už bola robená diagnostika v centre reprodukcie a odporúčali Vám insemináciu, tak pravdepodobne menej invazívna liečba nepomáhala vo Vašom prípade. Či je počatie možné bez inseminácie?

Určite môžete mať šancu počať aj bez inseminácie, avšak pokiaľ sa už dva roky pokúšate o bábätko a zatiaľ sa nepodarilo, znamená to pravdepodobne, že sa Vám snažia v centre reprodukcie zvýšiť týmto spôsobom šance a čakanie skrátiť.

Či insemináciu podstúpite, alebo nie, tak to je Vaše rozhodnutie. Pokiaľ máte problém v oblasti krčku, tak inseminácia faktory krčku obchádza. Na to, aby som Vám vedela odporučiť iné možnosti liečby, tak by som musela poznať Vašu anamnézu a Vás vyšetriť.

S pozdravom