Može mať syn zvýšené amylázy a bledú stolicu z histamínovej intolerancie?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

od narodenia sa trápime so synom, ktorý má teraz 4 roky. Má ťažký stupeň refluxu, po pol roku dojčenia sme museli prejsť na antirefluxné mlieko Sunar. Reflux ustúpil len málo. Slabol nám, potil sa, mal zníženú TF bez iných príznakov. Vyžiadala som si vyšetrenia a obvodná lekárka mu zistila ABKM, intoleranciu laktózy plus salmonelu. Dlhodobo mu netrávi škroby. Celá imunita sa mu zrútila. Prešiel na Neocate náhradu mlieka a pri ďalšej hospitalizácii kvôli norovírusu nás v nemocnici upozornili na prebiehajúcu neutropéniu (ktorú ako sme zistili dodatočne mal už v 3. týždni, kedy som žiadala odber krvi pred očkovaním, lebo sa mi nepozdával).

Napriek náhrade mlieka syn máva asi 2 roky obdobia, kedy má vyslovene bledú stolicu a niekedy mal až sliz bez krvi (väčšinou po mrkve, po jahodách ako som zistila nedávno). Syn prekonal čierny kašeľ a mykoplazmy a zistili mi zvýšené amylázy v krvi.

Teraz v 4 rokoch nás pani gastroenterologička upozornila, že nemá skoro žiaden DAO enzým.

Vidíte tam nejaký súvis?

Mohol by mať zvýšené amylázy a bledú stolicu z histamínovej intolerancie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri laktózovej intolerancii a alergii na mliečnu bielkovinu býva často oslabený dvanástnik, pankreas, žlčník a podobne.

Ak protilátky imunoglobulínov typu A sú nízke a napríklad typ E vysoké, je odpoveď imunity na infekty nízka a antigény vysoká.

Bledá stolica alebo hlien môžu značiť slabú bariéru v hrubom čreve. Tým pádom sa aj zvyšky potravín prepúšaťajú do čreva.

Je tých dopadov viac. Ak je aj nízke DAO, môže byť aj genetický pôvod v HIT. Možné je aj to, že tento stav nastal po prekonaných virózach a infektoch.

Rada by som Vám pomohla so stabilizáciou, kľudne ma kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/