Pred odchodom na materskú som musela podpísať dohodu o skončení pracovného pomeru. Kto teraz musí platiť zdravotné poistenie?

Zodpovedané
2. júl 2024

Dobrý deň,

pred odchodom na materskú dovolenku som musela podpísať dohodu o skončení pracovného pomeru.

Kto teraz musí platiť zdravotné poistenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas poberania materskej bude poistné na zdravotné poistenie za Vás platiť štát.

Podľa § 11 odseku 7 Zákona o zdravotnom poistení:
Štát je platiteľom poistného, ak v odseku 8 nie je ustanovené inak, za
m) fyzickú osobu:
1. Ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné alebo materské podľa osobitného predpisu.

S prianím pekného dňa,
Lenka