Ovplyvnia mi 3 - 4 dni dovolenky výšku materskej dávky?

Zodpovedané
14. aug 2024

Dobrý deň,

koncom októbra mám nástup na materskú. Do 19.9.2024 som na rodičovskej. V práci by som si chcela vziať 3 - 4 dni dovolenky a následne ma doktorka vypíše na PN, lebo mi neodporúča vykonávať moju prácu.

Ovplyvnia mi tie 3 - 4 dni dovolenky výšku materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

3 dni čerpania dovolenky by nemali ovplyvniť výpočet naterskej, dovolenka by musela trvať celý mesiac. Na PN ak máte zdravotné problémy, alebo iný dôvod, môžete ísť hneď po skončení RD, nepotrebujete medzi skončením RD a nástupom na PN čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka