Ovplyvní preplatenie dovolenky výšku materskej?

Zodpovedané
19. máj 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná na TPP, rodičovská dovolenka mi končí v júli a nástup na ďalšiu materskú mám v polovici septembra. Zamestnávateľ mi preplatí dovolenku na vykrytie tohto medzi obdobia.

Ovplyvní to výšku materskej?

Čo by bolo najvhodnejšie v danej situácii?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

čerpanie dovolenky Vám neovplyvní výšku materského.
Na novú materskú nastúpite ešte tento rok, preto rozhodujúce obdobie bude rok 2022.

Ak ste v predchádzajúcom roku (2022) nemali z tohto pracovného pomeru žiadny príjem, materská sa urči z pravdepodobného VZ, ktorý nahlasuje zamestnávateľ. Nové materské v takomto prípade nebude nižšie ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka