Je lepšie nastúpiť na PN hneď deň po ukončení rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
25. nov 2023

Dobrý deň,

vo februári mi končí rodičovská dovolenka s prvým dieťaťom. V decembri plánujem oznámiť druhé tehotenstvo v práci, aby mi naďalej plynul pracovný pomer. Vo februári po skončení rodičovskej dovolenky chcem ísť na PN, nakoľko mám tehotenstvo rizikové. Posledný rok som pol roka pracovala na dohodou.

Keď mi z hlavného pracovného pomeru neplynie nemocenské poistenie, je lepšie na PN nastúpiť hneď deň po ukončení rodičovskej dovolenky, aby sa mi PN rátala z predpokladaného príjmu?

Dopočula som sa totiž, že dohoda by mi takto pokazila výpočet, ak by som si čerpala pár dní dovolenky.

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám že dohodu ste mali zvlášť a už skončila. Nebude mať vplyv na výpočet PN, nakoľko PN bude riešiť pôvodný zamestnávateľ. Ak na PN nastúpite hneď po skončení RD, nie je potrebné vôbec čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka