Má význam z hľadiska výpočtu dávok po ukončení rodičovskej nastúpiť do práce aspoň na 1 deň?

Zodpovedané
7. aug 2023

Dobrý deň,

k 19.8.2023 mi končí rodičovská dovolenka, mám v pláne ukončiť pracovný pomer. Už sa rieši dohoda. Následne sa chcem nahlásiť na ÚPSVaR a požiadať o dávky v nezamestnanosti.

Na rodičovskej dovolenke som od 1.2.2021, pred nástupom na materskú som bola od júla 2020 ešte necelé 4 mesiace PN. Inak som pracovala neprerušene od roku 2016.

Ovplyvňuje PN výšku dávok v nezamestnanosti?

Bolo by lepšie z hľadiska výpočtu dávok po ukončení RD nastúpiť do práce aspoň na 1 deň?

Čerpala by som dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

PN neovplyvní výšku dávky.

Nastúpenie do práce alebo čerpanie jedného dňa dovolenky je výhodné vtedy, ak máte ešte viacej dní nevyčerpanej dovolenky, ktorá by sa preplatila ku dňu skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka