Dieťa bude mať 6 rokov a ja sa pôjdem zaevidovať na úrad práce. Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

v septembri 2018 sa mi narodila dcéra, bola som na materskej dovolenke a následne na rodičovskej dovolenke. Počas rodičovskej dovolenky mi skončila pracovná zmluva. Keď mala dcéra 3 roky, bola som ďalej na rodičovskej dovolenke (neplatenej).

Keď bude mať teraz v septembri 6 rokov, tak by som sa mala ísť zaevidovať na úrad práce.

Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

Pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky. Preto je potrebné sa zaevidovať do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru, aby ste mali dva roky splnené práve z toho predchádzajúceho pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka