Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti, keď firma zanikne?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

30.3.2024 mi končí materská dovolenka a nastupujem na rodičovskú. Zároveň v ten deň sa mi skončí aj pracovný pomer (30.3.2024), firma zanikne. Plánujem si vyčerpať celú RD a následne sa ísť zaevidovať na úrad práce.

Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste sa šli zaevidovať až po dvoch rokoch po skončení pracovného pomeru, nárok na dávku v nezamestnanosti by Vám vôbec nevznikol.

Ak by ste sa išli zaevidovať na ÚPSVaR do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru, v takomto prípade by ste mali nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka