Ako vykryť obdobie medzi koncom prvej rodičovskej a nástupom na ďalšiu materskú?

Zodpovedané
23. jan 2024

Dobrý deň,

19.3.2024 mi končí rodičovská dovolenka. Môj TPP stále trvá. Nástup na ďalšiu materskú mám 30.4.2024.

Mám nárok na materskú?

Ako vykryť obdobie medzi koncom a nástupom na ďalšiu materskú?

Pred prvou materskou som vyčerpala všetku dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materskú, nakoľko pracovný pomer stále trvá. Prípadná PN neovplyvní novú materskú.

Medzi koncom rodičovskej dovolenky a začiatkom materskej dovolenky sa môžete vrátiť do práce, alebo čerpať dovolenku (počas MD mohol vzniknúť nárok), alebo ísť aj na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka