Ako často má dieťa papať žĺtok?

Zodpovedané
25. okt 2020

Dobrý deň,

mám 7 mesačné dievčatko, ktoré stále dojčím. Prvé príkrmy sme dali ako nám odporučila lekárka od 6. mesiaca s tým, že sme cely mesiac dávali len zeleninu ako mrkvu, zemiak, brokolicu, cuketu, maslovú dyňu, špenát, batat. Potom som jej aj dávala kombinácie tejto zeleniny.

Od 7 . mesiaca som jej dala už aj mäsko. Začala som domácim zajkom s batatom, kuracie mäsko so zemiakom. Mäso dávam tak 3x do týždňa. Už jej dávam aj rožok, ktorý žužle. Aj lyžičku krupice som jej dala do polievky zo zeleniny.

Piť jej dávam Lucku vodu a detský čaj. Chcela by som už zaviesť aj žĺtok.

Ako často ho treba dávať?

Postupujem správne v podávaní príkrmov?

Ďakujem

Dobrý deň,

žĺtok zavádzame až po 8. mesiaci. Mäsovo-zeleninový príkrm by mala mať 6x týždenne (cca 30 - 50 gramov mäsa) na obed, a 1x potom zeleninovo-žĺtkový príkrm. Nepíšte nič o ovocí, ak ste doteraz nedávali tak určite začnite dávať už aj ovocie. Inak postupujete správne.

Po 9.mesiaci môžete biely jogurt s probiotickou kultúrou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas