Otočný športový kočík s vyšším sedením, priestranný s veľkou strieškou, úplný ľah, akýkoľvek terén a ideálne aj skladný do menšieho kufra

Zodpovedané
5. nov 2020

Ahoj.

Prosím poraď mi športový kočík, ktorý má vyššie sedenie. Myslím sedadlo vyššie. Čo som pozerala, tak Cybex niektore modely mal také, ak sa nemýlim. Mám doma Mutsy Nio, ešte po prvej dcérke ako 2kombi, kočík super, ale maličký. Vanička fajn, vydržala pri babách - a mladšia má teraz necelých 8 mesiacov, má 70 cm a cca 8 kg a športový je už podľa mňa dosť nadoraz.

Vyhovujú mi tu kolesá, prejdem s ním asi fakt všade, tiež mi vyhovuje otočné sedadlo. Ale chcela by som niečo priestrannejšie, keď jej sem dám aj fusak. Plus mi hlavne ide o to, aby to sedenie bolo vyššie.

Takze aby som to zhrnula:

  • vyššie sedenie
  • priestrannejší, ale aby nepôsobil taký obrovský
  • nie korýtko
  • otočný
  • úplný ľah
  • veľká strieška
  • aby dobre zvládal akýkoľvek terén
  • bonus by bol, keby bol aj skladný do kufra menšieho auta

Ďakujem. 😊

Ahoj,

máš strašne moc požiadaviek. Obvykle už len požiadavka, aby dobre zvládol akýkoľvek terén, plus teda skladnosť, je v podstate oxymoron, teda protichodné tvrdenie. Veď ani Mutsy Nio nie je nejaký úplne najskladnejší, aj keď je to nižší kočík.

Mutsy Nio

To vyššie sedenie, no to by asi aj išlo, ale zasa veľa kočíkov to nemá. A aj táto samotná vlastnosť kočík zväčšuje, aj znižuje jeho skladnosť. A k tomu požiadavka, aby nepôsobil obrovský. Hmmm. Úplný ľah a veľká strieška, to je relatívne rozumné, aj keď tiež teda neviem, či to podriaďovať tomu, alebo naopak radšej splniť niečo iné a toto nie je také podstatné.

Každý kočík totiž niečo má a niečo nemá a z tvojho popisu by pre teba bol ideálny taký, čo má všetko. No taký žiaľ neexistuje. Je asi dobré si určiť, čo je pre teba najdôležitejšie a ostatné brať trochu ako kompromis splnenia tej najdôležitejšej jednej dvoch požiadaviek. Napríklad do Nia som ja pomerne bez problémov dala môjho vtedy trojročného syna. A to moji krpci nie sú nijakí drobci. Nepríde mi primalý, akurát by som ocenila dlhšiu opierku nôh. To je asi kompromis práve tohto kočíka.

Moja prvá rada preto je, neostaneš radšej pri kočíku, ktorý sa ti tak dobre šoféruje? Možno ešte chvíľu počkať a potom kúpiť ideálnejší, skladnejší neotočný model pre ročné, rok a štvrť staré dieťa dáva zmysel skôr.

Ale ak teda trváš na zmene, rátaj, že otočný kočík vždy bude menej priestranný. Je to dané - veď mu uberá šírku to, že sedák je otočný a na vlastnej konštrukcii plus s mechanizmom upínania v oboch smeroch.

Ak by bol super priestranný, bol by kočík obrovský a strašne široký. Ja ti preto poradím asi niečo ako Stokke Scoot (V3). Je to vyšší nekorýtkový kočík a s kolesami aj na nerovnosti, ale nemusí ti vyhovieť ťažisko.

Stokke Scoot V3

Novší Beat je tiež fajn, ale určite nie na každý možný terén. A tiež tam nie je najdlhšia opierka nôh.

Stokke Beat

Super kočík je aj Emmaljunga NXT60 F, ale nie je ani vyšší, ani nemá XXL striešku. Inak by asi aj sedel.

Emmaljunga NXT60 Flat

Geslsein FX4 Classic spĺňa dokonca asi všetko (!), ale nejak je u nás dostať najmä v dvojkombi s vložnou vaničkou. Skús sa informovať, či ti vedia objednať iba športový kočík… Ten si myslím, že ti vyhovie asi najviac.

Gesslein FX4 Classic

A ak by váha bola dôležitá, kuk možno aj Valco Snap Ultra Trend, ale pre každý terén asi len s dokúpenými nafukovačkami. Super tam bude strieška, ale priestor klasický pre otočné sedadlo nebude nekonečný. Plus teda nie je to odpružený kočík.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli