Ktorý športový kočík do 300 eur má veľké kolesá a je ľahký?

Zodpovedané
18. jan 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík.

Moje požiadavky:

  • ľahký,
  • aby sa skladal spolu,
  • vhodný aj do náročného terénu,
  • s veľkými kolesami,
  • do 300 €.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáš kočík do náročného terénu, tak pozeraj po kvalitných bazárových modeloch. Takýmto modelom je Hauck Runner. Je to športový kočík s tromi veľkými nafukovacími kolesami. Čo sa týka odpruženia, tak patrí k tvrdším lacnejším modelom. Je vhodný aj na behanie, korčuľovanie a do náročného terénu. Opierku neotočného sedadla môžeš polohovať do pomerne hlbokého, ale nie úplného ľahu. Opierka nôh je pevná bez možnosti polohovania. Sedák je preto vhodný predovšetkým pre staršie deti, sprevádzajúce svojich rodičov pri športových aktivitách. Zvládne ich aj vďaka vysokej 22 kg nosnosti. Jeho skladanie je jednoduché a nezaberie veľa miesta. Váži 10,75 kg. Bazárové modeli sa tu na MK pohybujú od 150 eur a keďže nedávno vyšla novšia verzia, tak nový sa tu na MK dá kúpiť za slušných 175 eur.

Hauck Runner

Ja by som na ťažší terén však odporučila ešte niečo kvalitnejšie bazárové. Napr. takú trojkolku značky Baby Jogger City Elite. Myslím si, že nechceš niečo ozaj väčšie určené predovšetkým na výlety do terénu a hlavne, čo nezaberie viac kufra. V tomto smere sú spratnejšie. Tu na MK bazárový model zoženieš za 180 eur.

Baby Jogger City Elite

Ale ak predsa nebude vadiť niečo väčšie, ale bezpečnejšie aj s ručnou brzdou - tú teda v teréne oceníš (predchádzajúce modely ňou nedisponujú), tak potom siahni po bazárovke Baby Jogger Summit X3. Tento model môžeš využívať každý deň. Tu na MK bazárový model zoženieš za 300 eur.

Baby Jogger Summit X3

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally