Ktorý športový kočík má kvalitné odpruženie a nafukovacie kolesá?

Zodpovedané
2. nov 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere športového kočíka. Teraz mám Valco Baby Ultra Trend a veľmi mi vadí, že nie je odpružený. Je veľmi tvrdý hlavne pre novorodencov a cítiť každú nerovnosť terénu. Tiež som musela dokúpiť nafukovacie kolesá, lebo pôvodné gumené boli hrozné. Naberali všetky kamienky a strašne vŕzgali.

Hľadám kočík už s kvalitným odpružením a nafukovacími kolesami. Prípadne s kolesami, ktoré sú vhodné na náročný terén a budú tiché a nenaberú kamienky. Môže byť aj s vaničkou alebo kľudne bez.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

uvádzaš veľmi málo informácií, ktoré sú potrebné k správnemu výberu kočíka.

Kočík sa nevyberá iba podľa typu kolies a odpruženia. Dôležitý je vek dieťaťa, či ho potrebuješ otáčať k sebe, alebo už celú cestu vydrží v smere jazdy. Tiež neviem, čo presne považuješ za ťažší terén. Takýmto terénom sa obvykle nazývajú poľné cesty, štrkové cesty, lesné turistické chodníky.

Predpokladám, že hľadáme kočík už pre dieťa okolo 1 - 1,5 roka.

Skús si pozrieť neotočný model EasyGo Quantum Air, ktorý si aj napriek veľkým nafukovacím kolesám udržiava pomerne nízku váhu. Jeho výhodou je široké 40 cm sedadlo, v ktorom sa bude pohodlne a priestranne cítiť dieťa aj v zimnom fusaku.

EasyGo Quantum Air

Veľmi praktickým by bol aj model z Litvi Tutis Aero Sport. Je to športový kočík do každého terénu, pričom si však zachováva dostatočne nízku váhu a relatívne kompaktné skladanie. Konštrukcia kočíka je vybavená bezúdržbovými kolesami s gélom plnenými pneumatikami a mäkkým odpružením. Odpruženie je skryté a navrhnuté tak, že sa prispôsobuje váhe dieťaťa. Nie je potrebné prestavovať či čistiť pružiny. Sedacia časť je dobre polstrovaná a polohovať ju dokážeš až do ľahu. A to aj v nožičkovej časti.

Tutis Aero Sport

Potom tu máme jeden model, ktorý je ultraľahký, skladný, kolesami a odpružením vhodný do každého terénu. Je to model Valco Baby Snap Sport.

Valco Baby Snap Sport

Ak nepotrebuješ prechádzať podobnými trasami, tak ponúkam aj dva mestskejšie modely, vhodné však aj do mierneho terénu - mačacie hlavy, obrubníky, výmole na ceste.

Ako prvý spomeniem Joie Litetrax 4 Air. Je to verzia ľahkého športového kočíka. Má štyri terénnejšie kolesá s pneumatikami, ktoré ho robia vhodnejším aj do mierneho terénu.

Joie Litetrax 4 Air

A druhým je kvalitný športový kočík, ktorý ťa určite nesklame svojím rozmerom, funkčnosťou, ľahkosťou, priestrannosťou a rozmermi po zložení. Hovorím o kočíku zo švédskej dielne Thule Spring.

Thule Spring

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally