Ktorý ľahký kočík má teleskopickú rúčku a predĺženú striešku s vetraním?

Zodpovedané
14. jan 2022

Ahoj,

potrebujem poradiť s kúpou kočíka. Chcem niečo podobné ako napr. Espiro Only alebo Moon Style. Proste tie "hranaté" a nie veľmi vysoké a veľké.

Chcem ľahký, s teleskopickou rúčkou, predĺženou strieškou s vetraním, kvalitným matracom, dobrou športovou časťou otočnou v oboch smeroch. Na trhu je ich veľmi veľa a neviem si vybrať.

Pri dcérke sme mali Riko Brano a bol veľmi ťažký, pre mňa vysoký. Ťažko sa s ním manipulovalo, preto chcem teraz ľahučký a nižší.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

predpokladám, že si nižšej postavy, keďže ti bol Riko Brano vysoký (aj keď s výškou rúčky 77 - 120 cm je variabilným). Skôr bol asi problém s vysokým umiestnením vaničky, ťažký každopádne je z jeho 15,5 kg.

Vidím, že obľubuješ hranatý dizajn. Aj ja ho mám rada a uprednostňujem ho.

Skús si pozrieť Anex l/type. Ide o najkompaktnejší full-size, otočný kombinovaný kočík, dizajnom je inšpirovaný populárnym Joolz Hub či Mamas&Papas Ocarro. Kočík je vybavený kompaktnou, no všestranne schopnou konštrukciou o hmotnosti pri nasadenej športovej časti 11,1kg. Je s dvojitým systémom odpruženia pri kolesách a aj v stredovej časti. Kolesá sú bezúdržbové - gumové, takže defekt nehrozí. Športového sedadlo je mäkko polstrované s 22 kg nosnosťou. Sedák je plne otočný v oboch smeroch a sklopný až do ľahu o celkovej dĺžke ložnej časti 86 cm. V oboch smeroch ho tiež možno zložiť spolu s konštrukciou. Má prémiové polstrovanie a aj rozšíriteľnú striešku. Hlboká vanička je odvetraná či na strieške a aj z bočnej strany. To je teraz pri kočíkoch veľká výhoda hlavne v lete. K setu obdržíš aj prebaľovací ruksak, ako aj držiak na nápoje, ktorý na konštrukciu ho možno pripojiť na ktorúkoľvek stranu - pravú i ľavú. Myslím, že tento model by mal byť tvoj top kandidát. Tu na MK ho môžeš kúpiť ako nový za 650 eur.

Anex l/type

Ďalším hranatým krásavcom je nemecký kočík Moon ReSea S. Tento moderný kombinovaný kočík sa chváli ešte kompaktnejším skladaním (aj s nasadeným sedadlom) a zároveň vyššou 22 kg nosnosťou. Konštrukcia o hmotnosti s nasadenou športovou časťou 11,5 kg je naviac odpružená. To mu spolu s odľahčenými gumenými kolesami umožňuje prejsť aj popraskanými chodníkmi či inými nerovnosťami. Luxusný dojem podčiarkujú nielen štruktúrované poťahy, ale aj minimalistické línie či koženkové detaily. Výhodou je aj priestranný nákupný košík so samostatným zadným vreckom, ako aj vrecko na chrbtovej opierke sedadla. Pridanou vlastnosťou je systém Circ Air, ktorý kladie dôraz na priedušnosť materiálov a cirkuláciu vzduchu, ktoré spolu s kvalitným matracom v hlbokej vaničke značky Träumeland vytvárajú príjemnú klímu pre tvoje dieťatko. Športové sedadlo dokážeš otáčať a polohovať v oboch smeroch až do ľahu, je tiež mäkko polstrované a vybavené predĺžiteľnou, odvetrávanou strieškou. Tu na MK ho môžeš kúpiť ako nový za 450 eur.

Anex l/type

Určite ti ale odporúčam si kočíky pozrieť a vyskúšať aj na predajni, aby ti výška položenia vaničky vyhovovala a tiež madlo sadlo do ruky.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally