Je športiak TFK Mono dobrá voľba?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

prosím o radu.

Máme kočík TFK Mono Combi 1, ale iba vaničku na konštrukciu. Staršiemu synovi stačil, bol decembrový. Mladší 2-mesačný syn je tiež dlhý a bojím sa, že v zime sa do vaničky nevlezie a v prerobenom športiaku ho bez sedenia nechcem voziť.

Máme dokúpiť ten veľký športiak a k nemu zmenšovaciu vložku, alebo rovno niečo iné do konca kočíkovacieho obdobia?

Máme podmienku - kočík vhodný do terénu s ručnou pribrzďovacou brzdou. Ideál aj nižšia váha kočíka.

Bude nám niečo po TFK vyhovovať, alebo už sme „zmlsaní“ a radšej zaobstarať ich športiak?

Ďakujem

Ahoj,

iný kočík s podobnými parametrami ako má TFK Mono2 a jeho pôvodný model TFK Mono na trhu nie je.

TKF Mono sú kočíky, ktoré sú výnimočné v tomto:

  • s otočným športovým sedadlom do nerovného lesného terénu,
  • 3-kolesový,
  • zakupiteľný na našom trhu.

Ak nechceš prejsť na iný 4-kolesový kočík, alebo neotočný 3-kolesový kočík, tak Ti jednoznačne odporúčam kúpu športového sedadla, alebo zváž už kúpu vylepšenej verzie Mono2. Tá sa odlišuje predovšetkým nižšou hmotnosťou a väčšou hlbokou vaničkou Combi (o 4 cm), ktorá sa dá teraz polohovať jednoručne.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally